У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбувся майстер-клас на тему «Теорія і практика малопотокової анестезії» для лікарів-анестезіологів. Спікером заходу виступив – професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ЗГМФУ Сергій Іванович Воротинцев.
Загальна анестезія (у народі «наркоз») – це стан глибокого сну, тобто повна й оборотна втрата свідомості. Цей стан схожий на фізіологічний сон, але він глибший, фармакологічно індукований, під час котрого виникає пригнічення дихання.
Одним зі способів загальної анестезії є інгаляційний або «газовий» наркоз під час котрого через дихальні шляхи в організм надходять газоподібні або легкі знеболювальні препарати.
«Це спосіб загальної анестезії, заснований на використанні газоподібних або летких загальних анестетиків (ізофлюран, севофлюран, ксенон). Анестезіолог заздалегідь розраховує час занурення у сон залежно від передбачуваної тривалості операції. Наркоз може діяти від 30 хвилин до кількох годин, у процесі котрого лікар постійно контролює стан пацієнта», – каже Сергій Воротинцев.
За словами доктора медичних наук, сучасні інгаляційні анестетики мають наступні переваги:
– висока керованість (анестезіолог будь-якої миті може підвищити, знизити або повністю припинити подачу газу);
– низька токсичність (введений газ виводиться через дихальні шляхи, минаючи процеси метаболізму у печінці та виведення через нирки, що відповідно знижує навантаження на ці органи);
– відносно короткий час відновлення (особливо у випадках, коли не застосовуються потужні седативні препарати, міорелаксанти та анальгетики);
– практично не викликає побічних реакцій з боку серцево-судинної системи.
Додамо, що подібний метод анестезіології широко використовується у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР під час проведення оперативних втручань й додаткова обізнаність щодо цього питання завжди є актуальною.