Ви зараз переглядаєте Випадок з практики лікарів-нейрохірургів

Випадок з практики лікарів-нейрохірургів

  • Категорія запису:Новини

У результаті падіння з висоти близько 15 метрів 28-річний житель Запоріжжя отримав тяжку хребетно-спинномозкову травму. Після проведення надскладної операції наразі він перебуває під наглядом лікарів травматолого-ортопедичного відділення.

Після нещасного випадку пацієнт бригадою ШМД був доставлений до приймального відділення КНП “Міська лікарня Nº9” ЗМР, де був оглянутий лікарями-хірургами, травматологами та нейрохірургами. Чоловікові виконана ургентна КТ та проведені екстрені оперативні втручання.

“У пацієнта була встановлена тяжка політравма, тобто травма із залученням декількох ділянок організму. З нейрохіругічного боку, за результатами КТ поперекового відділу хребта, у чоловіка було виявлено компресійний перелом передньої та середньої колони тіла L5 хребця, переломи правого поперечного, остистого відростків та дужки L4 хребця на фоні ротації, а також зміщення L4 хребця вліво до 28 мм зі значним перегином хребтового каналу.
Такі переломи хребта вкрай тяжкі і потребують надскладного нейрохірургічного втручання з встановленням титанової конструкції. За рахунок спеціального модуля вивихнутий хребець можно повернути на місце та зафіксувати, аби при зміні положення тіла, хребець не зміщувався ще більше і не тягнув за собою інші структури хребта й спинномозкового каналу” – каже кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Сергій Миколайович Нєлєпін.

Оперативне втручання, що тривало майже чотири години, було проведено лікарями-нейрохірургами травматолого-ортопедичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Сергієм Нєлєпіним та Євгеном Локтенком.

“Після встановлення титанових гвинтів у тіла хребців, за рахунок тракції, пацієнту вдалось повернути хребець на місце, і навіть повністю відновити вісь хребта. Чоловікові ще належить перенести операцію з приводу перелому правої стегнової кістки, але він вже вільно повертається в ліжку, сідає і не відчуває болю у хребті” – каже лікар-нейрохірург Євген Дмитрович Локтенко.

За прогнозами лікарів, після тривалого періоду реабілітаційних заходів, пацієнт зможе повернутись до повноцінного життя.

#нейрохірургія #політравма #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #операція #медициназапоріжжя