Ви зараз переглядаєте Всесвітній день анестезії (День анестезіолога і реаніматолога)

Всесвітній день анестезії (День анестезіолога і реаніматолога)

  • Категорія запису:Новини

  16 жовтня відзначають професійне свято лікарі анестезіологи. Дата вибрана не випадково: 16 жовтня 1864 року відбувся революційний прорив в медицині. В одній з бостонських клінік стоматолог Вільям Томас Грін Мортон провів видалення підщелепної пухлини під ефірною анестезією.

        Ідейним  натхненником і наставником Мортона був медик, що з захопленням вивчав хімію, Чарльз Джексон. Незабаром винахід був запатентований, а мільйони людей отримали можливість лікувати зуби і оперуватися, не відчуваючи при цьому нестерпних мук.

        Анестезіологія носить звання милосердної науки.

Дорогі анестезіологи та реаніматологи!

        Дозвольте від щирого серця привітати Вас з вашим професійним святом! Цього разу свято проходить в особливій атмосфері – в умовах епідемії. Ну, а для вас це справжні бойові будні. Гіркота втрат сьогодні вносить особливий сенс в це свято. Ці події асоціюються зі стихійним лихом, з раптово налетівшим ураганом, що забирає людські життя. Але, як в будь-який час випробувань, буває і світла сторона: всі медичні працівники лікарні показали себе згуртованим колективом, здатним протистояти найважчим випробуванням. Боротьба з вірусом відкрила в кожному нові грані і здібності.


        Гордість за обрану вами професію підкріпилася зростаючою повагою пацієнтів, які безумовно відчули на собі щирість вашого бажання врятувати і допомогти, а також розумінням того, яке значення має медицина в житті кожної людини.

       Образ медичного працівника, одягненого в протиепідемічний костюм, став світовим символом надії, захисту, милосердя і добра, професіоналізму та самовідданості заради порятунку хворого.


         Міцного Вам і Вашим близьким здоров’я! Душевного комфорту! Ви гордість нашої лікарні! Бажаємо кожному професійного зростання, благополуччя, успіхів у всіх починаннях!