Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби зі сказом

Всесвітній день боротьби зі сказом

  • Категорія запису:Новини

 Сказ – гостре, вірусне інфекційне захворювання, загальне для людини і тварин, є невиліковною хворобою, завжди закінчується смертю.

          Збудником сказу є вірус, що вражає мозок людини, який міститься в слині хворої тварини.

          Зараження людини відбувається через укуси, пошкодження (рани, садна) на шкірі, рідше на слизових оболонках, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною. Особливо небезпечні укуси в голову, обличчя, кисті рук. Від людини до людини вірус не передається.

           З домашніх тварин джерелом зараження людей найчастіше стають кішки, собаки. З диких – лисиці, вовки, єнотовидні собаки і різні гризуни.

           Собаки стають заразними для людини в кінці інкубаційного періоду. Найбільша захворюваність на сказ спостерігається у весняно-літні місяці, що обумовлено інтенсивними контактами з бродячими собаками.

Сказ у собак.

          Інкубаційний період триває 3-6 (іноді до 10) тижнів.

          Початок хвороби характеризується різкою зміною поведінки собаки: тварина стає неспокійною, гризе неїстівні предмети, від звичайної їжі відмовляється. Це період провісників. Триває він кілька днів. Далі розвивається буйний період, під час якого собаки безцільно бігають, кидаються на людей, тварин, гавкіт у них сиплий. У цей час у собаки з рота тече слина, ковтання утруднене, собака не п’є.

Через декілька днів з’являються паралічі нижньої щелепи, задніх ніг, язик звисає з рота, слина тягнеться цівкою, хвіст висить. Виникають загальні судоми, параліч тулуба. Через 10 днів від початку хвороби тварина помирає.

Профілактика сказу.

          Це вакцинація проти сказу. Не пізніше 14 дня від моменту укусу.

Першим, що необхідно зробити при укусі – це промити рану з милом. Мити потрібно інтенсивно протягом 10 хвилин. глибокі рани необхідно промивати струменем мильної води, можна за допомогою шприца. Припікати рану нічим не потрібно. Потім потрібно звернутися в найближчий травматологічний пункт. Чим швидше ви звернулися за допомогою до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику.

«40 уколів у живіт» давно вже не роблять, вам введуть вакцину в плече і відпустять додому. І так 5 або 6 разів. На час вакцинації і через 6 місяців після неї необхідно утриматися від вживання спиртних напоїв. Під час щеплень необхідно ретельно стежити за станом здоров’я, не переохолоджуватися і не перегріватися. При будь-яких скаргах на погіршення стану здоров’я необхідно звернутися до лікаря.

Протипоказань до проведення вакцинації немає.

          Щоб уникнути неприємностей власники тварин повинні дотримуватися правил утримання тварин:

o Тварини повинні бути зареєстровані у ветеринарній станції і щорічно робити щеплення проти сказу. Щеплення проводяться безкоштовно

oПри будь-якому захворюванні тварин звертайтеся до ветеринарної станцію

o Якщо ваша тварина вкусила людину – доставте собаку у ветеринарну станцію для огляду

o У випадку підозри на сказ необхідно затримати тварину, викликати співробітника ветеринарної станції . У приміщення де знаходиться підозріла тварина інших тварин не пускати

o Особи, які постійно наражаються на небезпеку зараження (лабораторний персонал, що працює з вірусом сказу, собаківники і т.д.), повинні бути профілактично імунізовані

o Від укусів тваринами найчастіше страждають діти, яким необхідно уникати непотрібних контактів з ними

o Під час літнього відпочинку на природі необхідно вживати особливих заходів обережності при контакті з дикими тваринами, в тому числі гризунами.

Прогноз сказу завжди несприятливий.Ця хвороба завжди призводить до смерті.

Значна кількість хворих стають жертвами власної безпечності: вважають, що укус тварини – дрібниця і за допомогою не звертаються.

Щеплення проти сказу проводяться безкоштовно.

Не ризикуйте здоров’ям своїх рідних і близьких.

Вакцинуйте вашого домашнього вихованця від сказу. У попередженні сказу важливо не допускати захворювання собак і кішок.