Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  • Категорія запису:Новини

 Всесвітній день боротьби зі СНІДом має довгу історію, наповнену важкими переживаннями та втратами.

       Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є «червона стрічка» — шматочок шовкової стрічки, складений особливим чином. Цю емблему створив у квітні 1991 року американський художник Франк Мур, який помер від СНІДу у 2002 році у віці 48 років. Жоден захід у сфері СНІДу зараз не обходиться без «червоної стрічки», яку використовують як логотип і ВООЗ, так і агентства ООН та різноманітні благодійні фонди. Тепер кожен, хто вдягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

        ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Цей вірус вражає певні клітини імунної системи (СD-4), які захищають організм від різноманітних інфекцій, і приводить до розвитку СНІДу.

   СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи людини. Цей вірус може жити в організмі людини багато років, не викликаючи жодних симптомів. Більше того, він може передаватися іншим людям, перш ніж з′являться якісь ознаки захворювання.

Як захистити себе?

     Способи запобігання інфікуванню ВІЛ базуються на знанні шляхів передавання вірусу.

         Шлях передавання ВІЛ:

  • «кров у кров» – способи профілактики: використання     індивідуальних стерильних голок і шприців для ін′єкції; стерилізація обладнання для ін′єкцій, пірсингу, татуювань. Ні – наркотикам! Під їх впливом людина втрачає контроль, а це звичайна ситуація для використання одного шприца цілою групою наркоманів, серед яких часто виявляються ВІЛ-позитивні особи.
  • «статевий шлях передавання» – способи профілактики: постійний статевий партнер, взаємне зберігання вірності, захищені статеві стосунки Періодично проходьте обстеження на ВІЛ та захворювання, що передаються статевим шляхом. У разі, коли в парі один з партнерів заражений, неінфікованому сексуальному партнерові показано проходження антиретровірусної терапії.  
  • «від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодування» – способи   профілактики: антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, кесарів розтин, штучне вигодовування.

        Умовою контролю за поширенням ВІЛ-інфекції, а також ефективного надання медичної допомоги пацієнтам є раннє виявлення захворювання, що можливе лише за достатнього охоплення населення обстеженням на ВІЛ-інфекцію.

    Нагадуємо, що дізнатися про свій статус на ВІЛ, пройти добровільне безкоштовне тестування на високому технічному рівні та за бажання – на умовах анонімності, можна, звернувшись до «Запорізького центру профілактики та боротьби зі СНІДом»

      Нині в Україні немає проблем із лікуванням. Кожен ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безкоштовно.

      Завдяки сучасним досягненням науки та медицини сьогодні ми маємо можливість зберегти життя десятків тисяч людей. Для цього органи державної влади вирішують завдання щодо донесення достовірної інформації про ВІЛ-інфекцію, забезпечення своєчасного та безкоштовного лікування, працюють над зниженням дискримінації людей, які живуть із ВІЛ.

     Кожна людина може зробити свій внесок у справу боротьби з епідемією, вберегти себе та своїх близьких, пройшовши своєчасне тестування та формуючи відповідальне ставлення до власного здоров’я, передаючи його підростаючому поколінню.

Давайте будемо відповідально ставитись до свого здоров’я і життя, а також дбати про здоров’я рідних і близьких.