Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби із пневмонією.

Всесвітній день боротьби із пневмонією.

  • Категорія запису:Новини

Цей день проводиться з метою звернути увагу на проблему пневмонії та пов’язану з нею високу смертність, а також з метою активізувати заходи щодо своєчасного виявлення, лікування та профілактики цього захворювання.

         Пневмонія (або запалення легень) – гостре респіраторне інфекційне захворювання, що викликає ураження тканини легень. Легені  складаються з дрібних мішечків – називають альвеолами, які при диханні у здорової людини наповнюються повітрям. При пневмонії альвеоли заповнюються гноєм та рідиною, що робить дихання болючим та обмежує надходження кисню.

         Пневмонія викликається цілим рядом збудників інфекції, включаючи віруси, бактерії та грибки.   Це інфекційне захворювання, яким може захворіти будь-яка людина. Однак в умовах сучасної пандемії COVID-19 кількість діагностованих випадків пневмоній зросла в кілька разів. Лікувати пневмонію з кожним роком стає все складніше, тому що у більшості збудників знижується чутливість до сучасних антибіотиків.

           Дві головні небезпеки пневмонії полягають у тому, що інфекція поширюється повітряно-краплинним шляхом та її легко прийняти за ГРВІ, грип чи звичайну застуду. За статистикою, від 5 до 10% випадків захворюваності на пневмонію закінчуються летальним результатом.

          Незважаючи на те, що багато хто помилково вважає пневмонію сезонним захворюванням, заразитися нею можна в будь-яку пору року.

         Ознаки захворювання такі ж як при ГРВІ, грипі або застуді:

• підвищення температури, озноб;

• стомлюваність та слабкість;

• кашель спочатку сухий, а потім – вологий із рясним виділенням мокротиння;

• задишка при фізичних навантаженнях;

• можливий біль у грудях при спробі глибоко вдихнути.

          Заходи профілактики пневмонії подібні до таких при всіх респіраторних інфекціях. Щоб запобігти виникненню та поширенню пневмонії  рекомендується:

– одягатись за погодою, уникати переохолоджень, влітку – протягів;

– уникати контакту з хворими людьми з ознаками респіраторної інфекції (нежиттю, кашлем, чханням);

– стежити за своїм здоров’ям: стрес, порушення режиму харчування, сну можуть сприяти зниженню імунітету та захворюванню;

– у закритих приміщеннях забезпечити оптимальний температурний режим, регулярно проводити вологе прибирання з миючими засобами та провітрювання;

– не курити, куріння знижує природну стійкість бронхів та легень до респіраторних інфекцій;

– лікувати хронічні осередки інфекції;

– у період підйому захворюваності на грип,  на коронавірусну інфекцію уникати контакту з хворими, носити маски в громадських місцях, утримуватися від відвідування місць з великим скупченням людей;

– мити руки якомога частіше, особливо після кашлю або чхання. Ефективні засоби обробки рук на основі спирту;

– зміцнювати імунітет (загартовування та дихальна гімнастика);

– підтримувати організм за допомогою здорового харчування, відпочинку та регулярних фізичних вправ;

– вакцинуватися проти грипу та COVID-19, оскільки пневмонія часто проявляється як ускладнення після цих захворювань;

–  дітям з метою захисту від пневмонії необхідна вакцинація від грипу, пневмококової інфекції, кору, кашлюку. У дітей із групи ризику має бути щеплення від гемофільної інфекції.

Якщо захворіли ви або ваша дитина, необхідно залишитися вдома і якнайшвидше викликати лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням.

З метою профілактики розвитку пневмоній, робіть правильний вибір, своєчасно захищайте себе та своїх дітей від грипу, пневмококової інфекції! Будьте здорові!