Ви зараз переглядаєте Всесвітній день гігієни рук 2023: торкаємось пацієнтів лише чистими руками!

Всесвітній день гігієни рук 2023: торкаємось пацієнтів лише чистими руками!

  • Категорія запису:Новини

5 травня 2023 року в Україні та світі відзначають Всесвітній день гігієни рук. П’ятий день п’ятого місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Гігієна рук щороку рятує мільйони життів, якщо проводити її правильно та в потрібний момент під час надання медичної допомоги, та є проявом поваги до пацієнтів.

Відділом з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР з відповідної нагоди проведено спеціальний захід, який був присвячений питанням догляду та збереження здоров’я шкіри рук медичних працівників, адже однією з вимог якісної обробки є здорова та доглянута шкіра.

Відомо, що на наших руках живе величезна кількість мікроорганізмів, деякі з них дуже небезпечні і, навіть, малі подряпини чи рани можуть спричинити вірусні, бактеріальні, грибкові захворювання, кишкові інфекції, гельмінтози тощо.

Також, не зайвим буде нагадати, що найбруднішими предметами нашого повсякденного життя є:
– мобільні та стаціонарні телефони
– письмові столи
– клавіатура та мишка комп’ютера
– кнопки ліфта
– вимикачі світла
– дверні ручки та усі поруччя

Медичні працівники КНП «Міська лікарня №9» ЗМР дбають про чистоту рук і як ніхто розуміють та намагаються притримуватися цьогорічного заклику Всесвітньої організації охорони здоровʼя: “Прискорюємо дії разом! Рятуй життя – мий руки!”