Ви зараз переглядаєте Всесвітній день донора крові

Всесвітній день донора крові

  • Категорія запису:Новини

«Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя!»

Щорічно 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній день донора крові. У цей день ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров, необхідну для порятунку людських життів.

Переливання компонентів і препаратів крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Воно допомагає продовжити життя пацієнтів, які страждають від станів, які становлять загрозу для життя, і поліпшити якість їх життя. Переливання крові і продуктів крові необхідно при проведенні складних медичних і хірургічних процедур. Воно також відіграє життєво важливу роль в галузі охорони здоров’я матерів і дітей та під час прийняття надзвичайних заходів у  зв’язку з антропогенними катастрофами і стихійними лихами.

Служби крові, що забезпечують доступ пацієнтів до достатніх запасів безпечної крові та продуктів крові, є ключовим компонентом ефективних систем охорони здоров’я. Належне постачання може бути забезпечено тільки завдяки регулярного, добровільного та безоплатного донорства крові. Однак у багатьох країнах служби крові стикаються з проблемами в забезпеченні достатніх запасів якісної і безпечної крові.

Тема цьогорічної кампанії – «Здавайте кров, нехай в світі пульсує життя!». Вона має на увазі такі основоположні людські цінності, як альтруїзм, повага, співчуття і доброта, що лежать в основі систем добровільного безоплатного донорства крові, для залучення уваги до того, що системи добровільного донорства закликають нас піклуватися про інших і формувати соціальні зв’язки і згуртоване співтовариство.

Цього року перед кампанією стоять наступні цілі:

• відзначити заслуги і подякувати донорам, а також закликати тих, хто ще не здавав кров, стати донорами;

• підвищити рівень обізнаності про те, що донорство крові є альтруїстичним актом, що забезпечує переваги для всього суспільства, і про те, що належні запаси крові можуть бути забезпечені тільки завдяки регулярному, добровільному та безоплатному донорству крові;

• заохочення молоді відгукнутися на гуманітарний заклик здавати кров і спонукати інших наслідувати цей приклад;

• визнання потенціалу молоді як партнера в справі зміцнення здоров’я.

Всесвітній День донора крові дає можливість висловити вдячність людям, які добровільно здають свою кров, не отримуючи за це особливої ​​винагороди, тим, хто робить це на регулярній основі – два, три або більше разів на рік.

Проблема донорства крові та її компонентів є однією найбільш важливих для держави і ключових для вітчизняної охорони здоров’я. Від її рішення залежить сама можливість і якість надання високотехнологічної медичної допомоги в мирний час і в надзвичайних ситуаціях.

Колектив КНП «Міська лікарня №9» висловлює величезну вдячність усім добровільним безоплатним донорам крові, її компонентів. Ваша особиста участь в донорському русі є яскравим виразом гуманізму і доброти, патріотизму і глибокого розуміння сучасних проблем нашого суспільства.