Ви зараз переглядаєте Всесвітній день нирок

Всесвітній день нирок

  • Категорія запису:Новини

Щорічно в другий четвер березня, починаючи з 2006 року, відзначається Всесвітній день нирки. Мета події – підвищення обізнаності населення про важливість наших нирок, як про дивовижний органі, який грає ключову роль в збереженні життя і здоров’я, а також поширення інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці.

         Нирки, незважаючи на невеликий розмір (з кулак), відіграють важливу роль в організмі людини. Їх основна робота – це безперервна фільтрація крові, тому їх часто асоціюють з поняттям «друге серце». За добу через нирки проходить близько 200 літрів крові, де вона очищається від шлаків, токсинів і непотрібних речовин.

Крім цього, нирки регулюють водно-сольовий обмін, зберігають кислотно-лужний склад крові, виробляють біологічно активні речовини, які регулюють рівень артеріального тиску, процеси кровотворення, фосфорно-кальцієвий обмін.

         За даними ВООЗ та Міжнародних нефрологічних організацій і товариств, число хворих із захворюваннями нирковою системи сьогодні складає близько 10% населення планети, і ця цифра, на жаль, зростає. У більшості випадків мова йде про важких хронічних захворюваннях, які часто закінчуються летальним результатом, або про захворювання, що переходять в категорію хронічних.

          Багато хто чув про діагноз «гостра ниркова недостатність» і «хронічна ниркова недостатність», однак мало хто знає про те, що вони часто стають причиною, що збільшує фактор ризику смертельного результату при інших захворюваннях. Наприклад, при захворюваннях серцево-судинної системи, цукровому діабеті, СНІД та інші. Пов’язано це в першу чергу з основною функцією нирок – фільтрацією і виведенням з організму шлаків, шкідливих речовин і надлишків солей. Порушення цієї функції веде до швидкої інтоксикації організму, збою в роботі всіх систем та, врешті-решт, до летального результату. Прийом медикаментозних препаратів при лікуванні будь-якого захворювання в умовах ниркової недостатності – ризик отруєння організму.

        Хронічна хвороба нирок – це серйозний виклик, як для самого пацієнта, так і для його оточення. І сама хвороба, і її лікування, особливо на пізніх стадіях захворювання нирок, пов’язані з розвитком безлічі ускладнень – таких як слабкість, болі, депресія, когнітивні порушення, шлунково-кишкові розлади і порушення сну. Це серйозно впливає на життя пацієнтів, знижуючи їх здатність, а також здатність сім’ї і друзів брати участь в повсякденних справах, таких як робота, подорожі та спілкування.

Факторизгубного впливу на здоров’я нирок людини:

1. шкідливі звички, такі як вживання алкоголю і куріння;

2. вживання наркотиків;

3. тривале, особливо безконтрольне, вживання медикаментів;

4. недостатнє споживання питної води, часто викликане

    заміщенням її соками, газованими і тонізуючими (чай та інші

    напої);

5. малорухливий спосіб життя;

6. неправильне харчування, в тому числі надмірне споживання солі і нераціональні дієти;

7. різного роду хронічні та інфекційні захворювання;

8.зовнішні чинники (холод і спека), пов’язані з перебуванням в некомфортних температурних режимах.\

8 Золотих Правил допоможуть знизити ризик розвитку захворювань нирок.

1. Зберігайте хорошу фізичну форму.

2. Регулярно вимірюйте рівень цукру в крові.

3. Контролюйте свій артеріальний тиск.

4. Їжте здорову їжу і стежте за вагою.

5. Підтримуйте здоровий баланс рідини.

6. Нe куріть.

7. Не приймайте без призначення лікаря протизапальні

    / Болезаспокійливі ліки, які продаються без рецепта.

8. При наявності одного або більше факторів «високого ризику» (діабет, гіпертонія, ожиріння) необхідно регулярно проводити

    обстеження нирок.

Щоб прожити багато років, зберігаючи гідну якість життя, високу активність і працездатність, кожен повинен знати свій організм: як він влаштований, що приносить йому користь, а що – шкода. Кожен повинен вміти піклуватися про своє здоров’я і не лінуватися прикладати для цього необхідні зусилля. У тому числі треба знати, любити і берегти свої нирки.