Ви зараз переглядаєте Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці

  • Категорія запису:Новини

З метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці, щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад сто країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року №685/2006 визначили 28 квітня, як День охорони праці в Україні.

Традиційно відзначення Дня охорони праці в Україні проводиться за тематикою визначеною Міжнародною організацією праці, яка в цьому році присвячена стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі:  девіз Дня охорони праці 2021.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки заплановані завдання, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників інфекцією. Актуальним постало питання вжиття попереджувальних заходів щодо безпеки працівників,  необхідність змін в інструкціях з охорони праці і доповнення їх певними правилами поведінки, зокрема, порядком дотримання особистої гігієни та застосування засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавичок тощо).

Профілактика набагато ефективніша і менш затратна, ніж лікування або реабілітація.

Всі громадяни можуть і повинні зробити конкретні кроки, щоб розширити можливості профілактики професійних захворювань.

Де б ви не працювали – ваші життя і здоров’я є найбільшою цінністю і багато в чому залежать від вашого свідомого ставлення до власної безпеки.

Кожному з нас необхідно пам’ятати, що дотримання законодавства по охороні праці та промислової безпеки є запорукою збереження найціннішого – людського життя.

Нехай стане доброю традицією – починати робочий день з питань безпеки.