Серцево – судинні захворювання є основною причиною смертності на всіх континентах. Щорічно в світі від серцево-судинних захворювань помирає понад 18 мільйонів чоловік. Це більше половини всіх смертей від неінфекційних захворювань, а значить, інфаркту та інсульту можна впевнено привласнити статус «вбивць №1» серед хвороб на планеті.
На виникнення захворювання впливають різні чинники: вік, стать, соціально-економічне становище. Але найголовнішим є спосіб життя людини, те, як вона сама ставиться до свого здоров’я.
Куріння, алкоголь, підвищення артеріального тиску, холестерину і глюкози крові – фактори, що вбивають наше серце.
В даний час велика увага приділяється саме профілактиці серцево – судинних захворювань, оскільки повністю вилікувати більшість цих захворювань неможливо, а запобігти або значно відстрочити їх виникнення цілком реально.
Методи, за допомогою яких ми можемо захистити наше серце, набагато доступніше, ніж придбання ліків, які можуть лише пригальмувати розвиток хвороби.
Основними заходами щодо профілактики серцево – судинних захворювань є:
• припинення куріння (саме припинення, а не перехід на «легкі» сигарети, як люблять говорити багато курців),
• здорове харчування (це хоча б 200 гр. овочів і фруктів щодня, що цілком можливо в наш час; вживання клітковини, морської риби не менше 2-х разів на тиждень),
• фізична активність (більше 30 хв. в день – ходьба, розминка вранці),
• підтримання нормальної маси тіла, контроль свого тиску (не більше 140/90), холестерину і цукру крові.
• здоровий безперервний сон протягом 6-8 годин,
• по можливості уникати стресів і навчитися справлятися з ними.
Як видно, заходи профілактики не такі складні, а деякі навіть приємні. Так що вибір за самою людиною – берегти своє серце змолоду або висиджувати годинні черги під дверима лікаря, щоб виписати ліки.
Давайте ж цінувати своє серце, піклуватися про нього, не підривати його роботу шкідливими звичками!