Ви зараз переглядаєте Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

  • Категорія запису:Новини

У листопаді кожного року проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, метою якого є підвищення обізнаності громадськості у всьому світі щодо проблеми стійкості до протимікробних препаратів та пропаганда передової практики у цій сфері серед громадськості, працівників охорони здоров’я та осіб, відповідальних за вироблення політики, аби не допустити подальшого розвитку та поширення стійкості до антибіотиків.

         З моменту відкриття антибіотиків ці лікарські засоби стали наріжним каменем сучасної медицини у боротьбі з мікроорганізмами. Кожні 10 хвилин у світі використовують 2 тонни антибіотиків. Часто це відбувається не контрольовано без рецепта, без лікарського призначення.

         Постійне нераціональне та неправильне використання антибіотиків у практиці охорони здоров’я людини та тварин призводить до того, що мікроби не знищуються, а пристосовуються до антибіотиків. Відбуваються мутації і вони стають нечутливими до дії антибіотика, тобто виникає резистентність. Підвищенню резистентності сприяє надмірне використання ліків у сільському господарстві. Ця проблема швидко поширюється у всьому світі.

До 2050 року очікується приблизно 10 млн. смертей, пов’язаних із резистентністю бактерій до антибіотиків, нераціональним їх використанням, неадекватністю режимів та дозування препаратів.

Для того, щоб подолати

антибіотикорезистентність необхідно:

  • Проводити профілактику інфекцій. Це здоровий спосіб життя – відмова від куріння, раціональне харчування, спорт, загартовування організму;
  • використовувати антибіотики лише за показаннями лікаря за раціональними схемами лікування, враховуючи наявність антибіотикорезистентності у конкретної людини.
  • модифікація антибактеріальних препаратів з урахуванням чутливості до них.

Тільки ефективна діагностика і лікування захворювань згідно до медичних протоколів, де визначається вид антибіотика, його дозування, тривалість курсу призначення, чутливість до збудника інфекції, побічні діі, а також використання модифікованих антибіотиків – правильний шлях до якісного лікування та збереження генофонду людства.