Ви зараз переглядаєте Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

  • Категорія запису:Новини

Щороку, з першого по сьоме серпня, більше ніж у 120 країнах світу проводиться тиждень підтримки грудного вигодовування. Мета заходу – стимулювання грудного вигодовування та покращення здоров`я дітей.

«Жоден штучний замінник грудного молока не зрівняється з материнським молоком. Смак і склад сумішей завжди постійні, вони можуть підлаштуватися під потреби дитини і навчать його розрізняти відтінки смаку. Суміші можна і навіть потрібно використовувати, але тільки в тому випадку, якщо дитина не може отримати материнське молоко», – каже лікарка-гінекологиня гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ніна Ігорівна Скирта.

Переваги вигодовування грудним молоком:
– грудне молоко є першим натуральним харчовим продуктом для новонародженого, котре містить усі поживні речовини і енергію так необхідні для дитини й містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея та пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі);
– у материнському молоці містяться спеціальні речовини, які допомагають дитині швидше заснути та заспокоїтися;
– грудне молоко має смак продуктів, я犀利士
кі їла жінка, дитина починає поступово знайомитися з різними відтінками смаків, тому потім його простіше почати підгодовувати;
– зменшує ризик розвитку карієса та аномалії прикусу;
– зменшує ризик розвитку синдрому раптової малюкової смерті;
– сприяє правильному психоемоціональному і психомоторному розвитку малюка, задовольняє його базові потреби. Підвищує розумові показники по шкалі ІQ;
– грудне молоко – це профілактика ожиріння і діабету І та ІІ типу, онкологічних захворювань, бронхіальної астми та атопічного дерматиту.

Материнське молоко, отримане в дитячому віці, буде берегти здоров’я людини довгі роки! Дослідники вивчили фактори, пов’язані з різними хворобами, і дійшли спільної думки, що діти та дорослі, яких годували грудьми, менш схильні до низки хронічних захворювань.

«Іноді, навіть нетривале грудне вигодовування може забезпечити захист проти хвороби в пізніший період життя, але зазвичай, чим довше немовля годують грудьми, тим сильніший імунітет. Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, оскільки пов’язане з природним методом контролю за народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності у перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози та яєчників, діабету II типу та післяпологової депресії, сприяє зниженню ваги», – додає Ніна Скирта.

Не слід також забувати, що грудне вигодовування закладає основи здоров`я малюка на все подальше життя, а здорова дитина – це весела і життєрадісна «крихітка», що є найбільшим щастям для люблячої родини!