Ви зараз переглядаєте Всесвітній тиждень сітківки ока (проводиться з 24 по 30 вересня)

Всесвітній тиждень сітківки ока (проводиться з 24 по 30 вересня)

  • Категорія запису:Новини

Сітківка – це тонкий шар нервової тканини, розташованої на задній внутрішній поверхні очного яблука. Рогівка та кришталик у передній частині ока фокусує світло на сітківці. Сітківка сприймає світло і за допомогою зорового нерва передає зображення в мозок, формуючи у ньому картинку. Це дозволяє нам бачити. Якщо зоровий нерв і сітківка пошкоджені або з якихось інших причин функціонують некоректно, то і картинка, яка потрапляє в мозок, буде спотворена.

«Захворювання сітківки ока – основна причина сліпоти, а своєчасне виявлення проблеми – це можливість зупинити патологічний процес», – розповідає лікарка-офтальмологиня відділення «Мікрохірургії ока» КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Світлана Григорівна Шалаєва.
Серед найпоширеніших захворювань відзначають:

– розрив сітківки, що супроводжується раптовою появою плаваючих точок, мерехтіння перед очима;
– відшарування сітківки;
– діабетична ретинопатія – ураження сітківки при діабеті;
– макулярний отвір, який може виникнути після травми;
– дегенерація жовтої плями – коли центр сітківки починає руйнуватися;
– пігментний ретиніт – спадкове дегенеративне захворювання, що викликає втрату нічного та бічного зору.

«Багато захворювань сітківки мають загальні симптоми. Якщо раптом перед очима виникли плаваючі цятки або павутиння, зображення стало розмите або спотворилося, прямі лінії раптом почали здаватися хвилястими, це привід звернутися до офтальмолога негайно», – каже офтальмологиня вищої категорії Світлана Шалаєва (Світлана Шалаєва).

Не забувайте звертатися до офтальмолога хоч раз на рік для профілактичних обстежень, якщо у вас не спостерігаються проблеми із зором. Якщо захворювання очей все ж таки є, то прислухайтеся до лікаря і не пропускайте призначені прийоми. Також після 40 років щорічно необхідно вимірювати внутрішньоочний тиск для профілактики виявлення глаукоми. Необхідно загострити увагу на дотриманні здорового способу життя, регулярних фізичних навантаженнях, носінні сонцезахисних окулярів, дотриманні збалансованого харчування та помірному використанні гаджетів.

Слід зауважити, що лікування захворювань сітківки майже завжди проводиться за допомогою операції.

В багатьох випадках за умови своєчасної діагностики та лікування можна уникнути порушень зору та сліпоти! Отже, не варто ігнорувати сигнали про проблеми із зором, адже порушення зору та сліпота надають глибокий та руйнівний вплив на життя людини.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами:

224-57-31 (реєстратура)
283-30-15 (офтальмологічне відділення поліклініки)
«Відділення мікрохірургії ока»
283-30-43 (пост)
224-37-44 (ординаторська)
224-37-76 (завідувач відділення)