Ви зараз переглядаєте ГЕЛЬМІНТОЗИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА.

ГЕЛЬМІНТОЗИ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА.

  • Категорія запису:Новини

Гельмінтози – велика група широко поширених захворювань, збудниками яких є гельмінти (в просторіччі глисти). Гельмінтів називають ще паразитами, так як вони не можуть жити і добувати собі їжу самостійно. У них обов’язково повинен бути «хазяїн» – людина або тварина, в організмі якого вони живуть за рахунок його поживних соків. Найчастіше паразити живуть в кишечнику, де відкладають велику кількість яєць, які виділяються назовні з випорожненнями.

         Гельмінтози – одні з найпоширеніших захворювань, по частоті вони поступаються лише гострим респіраторним захворювань і грипу. У людини описано понад 270 видів гельмінтів, в Україні з них найбільш часто зустрічаються близько 12 нозоологічних видів. В організмі однієї людини одночасно може перебувати до шести видів гельмінтів. Вони бувають різними за формою і розмірами.

          Гельмінтози завдають значної шкоди здоров’ю людини, нерідко призводять до тяжких захворювань. Між гельмінтозами і інфекціями існує тісний і складний взаємозв’язок. Де б глисти ні оселилися в організмі людини, вони надають механічний вплив на навколишні органи і тканини. У місцях їх паразитування визначаються ознаки запалення, утворюються кісти, капсули.

         Простежується зв’язок між хронічними запальними реакціями і розвитком злоякісних новоутворень у хворих на гельмінтози.

         Тканини глистів та продукти їх життєдіяльності алергізують організм людини і сприяють виникненню алергічних захворювань (кропив’янки, бронхіальної астми та ін.).

          Внаслідок свого широкого поширення паразити чинять постійний тиск на імунну систему людини. Поглинаючи поживні речовини, мікроелементи, вітаміни глисти порушують харчування людського організму, сприяють розвитку гіповітамінозу, анемії, ендокринних і інших розладів у заражених ними людей. В результаті страждаючи гельмінтозами діти відстають у фізичному і психічному розвитку, стають млявими, дратівливими, навчаються аби як, частіше хворіють.

        Гельмінти, особливо якщо їх багато, можуть нагромаджуватися в кишечнику і викликати його непрохідність. Проникаючи в мозок, легені, печінку глисти- паразити викликають важкі порушення в роботі цих органів, а іноді і смерть людини. Людина, у якої вони виявлені, повинна обов’язково піддаватися лікуванню.

          Щоб не заразитися необхідно, виконувати наступні правила:

-строго дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки з милом перед їжею, після кожного відвідування туалету, після кожного спілкування з собаками і кішками і взагалі після кожного забруднення, так як одна з найчастіших причин зараження гельмінтами – брудні руки;

-коротко стригти нігті, боротися зі шкідливою звичкою у дітей гризти їх і брати в рот пальці;

-Слідкуйте за чистотою тіла, білизни, одягу;

-утримувати своє житло в чистоті, знищувати мух, захищати від них їжу і воду;

-ретельно мити і обдавати окропом овочі, фрукти, ягоди і городню зелень, які вживаються в їжу без термічної обробки;

-купувати м’ясні та рибні продукти тільки в торговельній мережі, а не з рук, вживати їх в їжу тільки після ретельної термічної обробки; не вживати в їжу м’ясо, яке не пройшло санітарно-ветеринарної експертизи;

-пити і використовувати воду тільки з упорядкованих джерел, виключити споживання води з випадкових неперевірених вододжерел;

– підтримувати прилеглу до домоволодіння територію в належному гігієнічному стані, захистити грунт дворів, дитячих ігрових майданчиків від забруднення виділеннями людини і тварин;

– не брати домашніх тварин в ліжко, не дозволяти дітям гратися з бродячими тваринами;

– не допускати добрива городів і ягідників фекаліями, попередньо незнешкоджених компостуванням;

– при появі перших симптомів гельмінтозів звернутися до лікаря. Дотримуючись заходів особистої гігієни і профілактики, ви обережете себе від зараження гельмінтами.

        Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж лікувати.