Ви зараз переглядаєте День лікаря–лаборанта
xr:d:DAFxMcK_OAQ:620,j:1804116275267593826,t:24041209

День лікаря–лаборанта

  • Категорія запису:Новини

15 квітня проводиться День лікаря – лаборанта. Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики, ще Міжнародний день науки про біомедичні лабораторії.

Перший Міжнародний день науки про біомедичні лабораторії був відзначений в 1997 році після його заснування в Осло в 1996 році.

Це свято на честь визнання ролі фахівців біомедичних лабораторій у діагностичних і профілактичних установах охорони здоров’я. Оригінальна назва International Biomedical Laboratory Science Day.

Він був організований Міжнародною федерацією біомедичних лабораторних наук (IFBLS), яка налічує понад 185 000 членів по всьому світу.

Мало хто знає про таке професійне свято, мало хто бачить роботу медичних закладів, що займаються лабораторною діагностикою, мало хто усвідомлює, наскільки важлива робота фахівців лабораторної медицини. Втім, такий медичний фах все ж таки не тільки існує, а займає ключову роль у клінічній медицині!

Ні для кого не секрет, що навіть найкваліфікованішому лікарю для об’єктивної оцінки стану пацієнта потрібні результати лабораторних аналізів, тому саме від працівників клінічної лабораторії залежить здоров’я, а часто навіть життя пацієнта.

З історії медицини пам’ятаємо вислів: «Bene diagnosticum – bene curatum!», що означає «Хто добре діагностує – той добре лікує!».

Клініко-діагностична лабораторія КНП «Міська лікарня №9» ЗМР нараховує 14 фахівців, які займаються діагностикою різних направлень, а саме гематологічних, імунологічних, біохімічних. Вони працюють зі складними аналізаторами й проводять морфологічні дослідження клітин. На базі нашої лабораторії також проходять курси удосконалення знань середній медичний персонал, а також лікарі-інтерни лабораторної діагностики.

Шановні наші лікарі-лаборанти, щиро вітаємо з професійним святом! Зичимо здоров’я, впевненості у завтрашньому дні й миру!!!

На фото: колектив клініко-діагностичної лабораторії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР на чолі із завідувачкою Мариною Володимирівною Вороніною