Ви зараз переглядаєте День пам’яті  жертв радіаційних катастроф. Чорнобильська трагедія.

День пам’яті жертв радіаційних катастроф. Чорнобильська трагедія.

  • Категорія запису:Новини

Дата 26 квітня стала особливою  не тільки для людей України, Білорусі, Росії, але і для всього світу.

Все цивілізоване людство в цей день згадує про події на Чорнобильській АЕС, про тих, хто, не шкодуючи життя та здоров’я, встав на боротьбу з радіаційною стихією. 26 квітня 2021 року минає 35 років від дня найстрашнішої за своїми наслідками катастрофи минулого тисячоліття.

Історична довідка:

        Чорнобильська атомна електростанція (Україна), 26 квітня 1986 року, – планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Однак, через кілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які в даний час входять до складу Білорусі, України та Росії, всього близько 155 тисяч квадратних кілометрів. За офіційними повідомленнями, відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тисяч ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

       Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 з половиною мільйонів жителів України, Білорусі та Росії. Масштаби трагедії могли б стати непомірно великими, якби не мужність і самовіддані дії ліквідаторів. Робота ліквідаторів – це свідчення мужності і героїзму мирного часу, наймасштабніша екологічна катастрофа була переможена завдяки неймовірним зусиллям звичайних людей.

У цей день висловлюємо щиру подяку і вдячність ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Захоплюємося їхньою мужністю, самовідданістю і героїзмом. Спасибі вам!

       Слід зазначити, що рішення сучасних проблем екології, здорового способу життя при активній участі громадськості неможливо без підвищення загальної культури, оволодіння широкими верствами населення знаннями про головні джерела небезпеки в навколишньому середовищі, без виховання почуття причетності і особистої відповідальності кожного за своє здоров’я і за навколишнє середовище.

       Чорнобильська трагедія – це гіркий урок для всіх нас, це жорстоке нагадування про те, що мирний атом підступний і не терпить безпечності.