Дмитро Сахаров: «Як дихає ваш ніс?»

  • Категорія запису:Новини

Звучатиме дивно, але більшість людей навіть не розуміють, що таке нормальне носове дихання!

Погане носове дихання – це недостатнє постачання кисню у головний мозок, що спричиняє купу проблем у подальшому та навіть скорочує життя!

Що роблять фахівці у разі ускладнення носового дихання?

«Спочатку ми ретельно діагностуємо пацієнта. Це – збір анамнезу, також робимо функціональну перевірку носового дихання, назальну ендоскопію, комп’ютерну томографію для об’єктивної оцінки анатомії порожнини носа. Після цього вирішуємо оптимальну оперативну тактику для конкретного пацієнта задля мінімізації більшої травматизаціі анатомічних структур», – розповідає лікар-отоларинголог відділення «Мікрохірургії ока» із ЛОР спеціалістами КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Дмитро Андрійович Сахаров.

Випадок із практики:
55-річний уродженець Бердянська звернувся по допомогу до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР із проблемою відсутності повноцінного носового дихання. У пацієнта було виявлене «S-подібне» викривлення носової перегородки з вираженим остеофітом (виростом у формі шипа рози) у середніх відділах носової перегородки.

«Операція, яку ми зробили – септопластика (під ендоскопічним контролем), дозволила максимально обережно видалити викривлення, залишивши інші частини перегородки недоторканими. Коли перегородка «стала» по середній лінії, залишились об’ємні нижні носові раковини, які теж не давали нашому пацієнтові дихати. Тож, довелося хірургічно зменшили їх у розмірах. Крім того, після операції ми не робили «тампонаду», а лише поставили «сплінти». Це – спеціальні гумові пластинки на носову перегородку, котрі зберігалися у носі протягом семи діб. Зазначимо: більшість наших пацієнтів починають дихати одразу після операції! Коли сплінти прибрали носове дихання значно покращилося і пацієнт був виписаний додому», – додає відповідальний за ЛОР- направлення у відділенні “Мікрохірургії ока” Дмитро Сахаров.

Ігор (пацієнт): «Останнім часом під час будь-яких фізичних навантажень практично увесь час дихав через рот. Мабуть, через це були постійні головні болі та з’явилась «задишка». Зараз почуваю себе відмінно! У 9-й міській лікарні вміють повертати так звану якість життя та роблять усе необхідне, аби пацієнт відчув максимальний комфорт під час лікування. Щиро дякую усім працівникам відділення – це справжні професіонали своєї справи!»
Також слід зауважити: виписка зі стаціонару можлива наступного дня після операції, а «пластинки» можна видаляти в амбулаторних умовах вже під час повторної консультації!

В якості поради…
Отже, зробіть простий тест:
Закапайте будь який судинозвужуючий препарат і через 5 хвилин зверніть увагу на своє носове дихання. Якщо відчуваєте значне полегшення – Вам до нас на консультацію, якщо значного полегшення немає і важко дихати – тоді ми маємо ОБОВ’ЯЗКОВО зустрітись з Вами!

Контакти:
«Відділення мікрохірургії ока» із ЛОР лікарями:
283-30-43 (пост)
224-37-44 (ординаторська)
224-37-76 (завідувач відділенням)
Отоларингологічне відділення (поліклініка):
224-37-86