Ви зараз переглядаєте Діагностика активності головного мозку

Діагностика активності головного мозку

  • Категорія запису:Новини

У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР щороку проводиться понад 600 досліджень активності мозкової діяльності пацієнтів.

Завдяки наявності у «Кабінеті функціональної діагностики» сучасного багатоканального комп’ютерного енцефалографа, котрий дозволяє одержувати якісні та інформативні електроенцефалограми, лікарі-неврологи й нейрохірурги отримують цінну інформацію про стан пацієнтів. Це стосується вивчення функцій мозку, діагностики нейрологічних розладів та моніторингу активності мозку у різних клінічних умовах.

«ЕЕГ або електроенцефалографія – є методом дослідження електричної активності мозку. У процесі ЕЕГ використовуються електроди, які розміщуються на шкірі голови пацієнта, для реєстрації електричних сигналів, які генерує мозок. Ці сигнали, виміряні в різних точках голови й утворюють електроенцефалограму», – розповідає лікарка функціональної діагностики КФД КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Карина Вікторівна Решетілова.

Для довідки:
ЕЕГ реєструє електричну активність, що виникає від спрацьовування нейронів у мозку. Ця активність виробляє невеликі електричні потенціали, які можна виявити за допомогою електродів, розташованих на шкірі голови. Зазвичай для ЕЕГ використовуються електроди, розташовані на шкірі голови за допомогою спеціальної шапки чи клейових електродів. Ці електроди виявляють електричні сигнали, що генеруються мозком, і передають їх до підсилювача для запису.

Навіщо потрібна електроенцефалографія?
ЕЕГ широко використовується у клінічних умовах для різних цілей:
– діагностика та моніторинг епілепсії та інших судомних розладів;
– оцінка розладів сну та стадій сну;
– вивчення неврологічних станів, таких як пухлини мозку, інсульти та травматичні ушкодження головного мозку;
– моніторинг функції мозку під час анестезії та хірургічних втручань;
– дослідження активності мозку та когнітивних процесів у нейронауці.

«Крім того, електроенцефалографія використовується аби уточнити результати інших аналізів, для прикладу – комп’ютерної томографії, якщо пацієнт страждає неврологічними захворюваннями», – каже лікарка функціональної діагностики.

Як відбувається процедура дослідження?
– пацієнта зазвичай просять розслабитися з закритими очима або виконувати конкретні завдання залежно від мети запису;
– ЕЕГ-апарат реєструє електричну активність від кількох електродів, розташованих на шкірі голови
– згодом ЕЕГ-запис аналізує лікар на предмет аномалій чи патернів, що свідчать про певні нейрологічні стани.

За словами Карини Решетілової, ЕЕГ є неінвазійним, безболісним методом дослідження, що не вимагає впливу на організм і не пов’язаний з випромінюванням. Своєю чергою, це робить його безпечним для пацієнтів різного віку.