Ви зараз переглядаєте Здай кров – врятуй життя!

Здай кров – врятуй життя!

  • Категорія запису:Новини

Пацієнти потребують кров як у звичайних, так і в екстрених ситуаціях. Щорічно у світі збирають понад 118,5 мільйонів одиниць донорської крові, хоча для задоволення потреб усіх пацієнтів необхідно набагато більше.

«Щороку, у серпні, традиційно спостерігається зниження донорської активності. Це, передусім, пов’язано із літніми відпустками та спробою відпочити, навіть, незважаючи на ситуацію в країні. Втім, у час війни, тим більш під час контрнаступу, зниження темпів поповнення запасів крові та компонентів неприпустимо!», – каже завідувачка відділення трансфузіології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Анна Сергіївна Щербакова.

Наразі для забезпечення потреб пацієнтів необхідно два мільйони регулярних донорів. На 1000 населення потрібно 31,5 донацій, але в реальності здають активно кров і компоненти крові тільки 12 людей із відповідної кількості.

«Виділяють кілька груп людей, яким може знадобитися переливання: вагітні, онкохворі, пацієнти під час операцій, потерпілі у катастрофах, люди, що постраждали від воєнних дій. Крім цього донорська кров може врятувати життя пораненим військовим та цивільним, які потрапили під обстріли й потребують негайної допомоги», – додає лікарка-трансфузіологиня Анна Щербакова.

Потенційним донорам крові перед донацією не обов‘язково знати свою групу крові. Охочі можуть поділитися цільною кров’ю!
Увага! Кров потрібна постійно! Один донор за процедуру може врятувати до трьох (!) життів. Сама донація займає до десяти хвилин, але має настільки потужний результат.

Додаткова інформація за телефоном відділення: +38 (097) 798-76-19
або на сайті лікарні у розділі – «Відділення трансфузіології»

#донорикрові #9міськалікарня #здайкровврятуйжиття #твоякровможевоювати
#трансфузіологіязапоріжжя