Ви зараз переглядаєте Знання на озброєнні лікарів

Знання на озброєнні лікарів

  • Категорія запису:Новини
У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, для лікарів, які надають допомогу пацієнтам з інсультом, була проведена лекція присвячена вибору дизайну каротидних стентів залежно від клінічних проявів та типу атеросклеротичної бляшки, а також особливостям бриджинг-терапії (поєднання тромболітичної терапії та механічної екстракції тромбу) та у найгострішому періоді інсульту.
«Атеросклеротичне ураження брахіоцефальних артерій є причиною інсульту у чверті пацієнтів, які надходять до стаціонару, розповідає лікар-нейрохірург вищої категорії Олексій Юрійович Полковніков. – Розрізняють симптомний стеноз сонних та хребтових артерій (коли пацієнт переніс ТІА (транзиторну ішемічну атаку) або інсульт в ураженому басейні) й безсимптомний».
Симптоми, на котрі негайно слід звернути увагу:
раптово з’явилася слабкість у лівих чи правих кінцівках;
зник зір на одне око;

з’явилася хиткість.

«У разі спостереження таких розладів здоров’я необхідно терміново звернутися по допомогу до лікарів. Крім того, не уникнути лікування, якщо за даними дуплексного сканування судин шиї відзначається стеноз внутрішньої сонної артерії або хребтової артерії. Чим раніше буде надано допомогу, тим більша ймовірність уникнути інвалідізуючого інсульту”, – радить кандидат медичних наук, доцент кафедри медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, експерт з нейрохірургії ДОЗ ЗОДА Олексій Полковніков.

Додамо, що на базі КНП “Міська лікарня №9” ЗМР функціонує комплексний інсультний центр із можливістю надання допомоги 24 години на добу 7 днів на тиждень з можливістю проведення тромболітичної та ендоваскулярної терапії.

Бережіть своє здоров’я та у разі необхідності звертайтесь по допомогу до професіоналів!

👉 підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео