Ви зараз переглядаєте Знання на озброєнні лікарів

Знання на озброєнні лікарів

  • Категорія запису:Новини

У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбулось планове заняття із лікарями відділень терапевтичного профілю на тему: «Симптоми туберкульозу, групи ризику, скринінг щодо симптомів ТБ». Заняття було організовано та проведено координатором навчання і підготовки з відділу з інфекційного контролю – Наталією Фоміною.

Медичним працівникам нагадали симптоми туберкульозу, групи ризику інфікування туберкульозом, була обговорена необхідність скринінгу щодо симптомів, котрі можуть свідчити про туберкульоз. Лікарі були ознайомлені з наказами МОЗ України від 01.02.2019 № 287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз», від 16.02.2022 № 302 «Про затвердження Порядку організації виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції», від 19.01.2023 № 102 «Стандарти медичної допомоги «ТУБЕРКУЛЬОЗ».

Після викладення теоретичної частини відбулась перевірка знань працівників закладу по темі за допомогою тестів. За результатами заняття медичні працівники отримали необхідні знання та навички, які в подальшому будуть використовуватись при роботі із пацієнтами.

Для довідки:
У 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу (МР ТБ). Того ж року Всесвітня асамблея охорони здоров’я (Женева, Швейцарія) схвалила Глобальну стратегію «Покласти край ТБ» на період 2016–2035 років. Головним завданням нової Глобальної стратегії ВООЗ із протидії туберкульозу до 2035 року є звільнення світу від визначеної хвороби з досягненням нульового рівня захворюваності, смертності та страждань цієї недуги.