Ви зараз переглядаєте Знання – це сила!

Знання – це сила!

  • Категорія запису:Новини

Інфекційні хвороби, пов’язані із наданням медичної допомоги (ІПНМД), трапляються у всіх країнах, незалежно від рівня їхнього розвитку. Від ІПНМД страждають пацієнти, медичні працівники та відвідувачі закладів охорони здоров’я, а їхній перебіг зазвичай тяжчий за основне захворювання й збільшує тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі.

Саме тому одним із основних напрямів роботи відділу з інфекційного контролю (ВІК) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР є розробка та впровадження заходів щодо профілактики ІПНМД, а також навчання працівників закладу основним компонентам інфекційного контролю.

15 та 18 січня 2024 року у тренінговій залі ВІК відбулися планові заняття із медичним персоналом лікарні на тему: «Постановка периферичного катетера та догляд за венозними катетерами».

Навчання було організовано та проведено сестрою медичною ВІК – Любов’ю Гільміяровою за участі фельдшера з медицини невідкладних станів відділення екстреної медичної допомоги – Олени Кузьменко.

Після теоретичної частини відбулось обов’язкове відпрацювання практичних навичок (з використанням макета руки), під час котрого фахівцями оцінювалась правильність проведення працівниками наступних заходів:

– техніка постановки периферичного венозного катетера;
– особливості догляду за центральним та периферичним катетерами;
– вибір виду обробки рук, передбаченого для проведення даних процедур;
– техніка проведення обробки рук;
– основні правила поводження з медичними відходами, які утворюються під час проведення процедур.

За результатами заняття медичні працівники отримали необхідні знання та навички, котрі надалі будуть використовуватись при роботі з пацієнтами.