Ви зараз переглядаєте Знання – це сила!

Знання – це сила!

  • Категорія запису:Новини

Лікарка неврологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Єлєна Костянтинівна Кралічек підвищила свої знання й отримала нові навички та вміння під час курсів зі стентування у нейроінтервенції, що відбувались на базі кафедри хірургії 2 Полтавського державного медичного університету.

Єлєна Кралічек (лікарка-неврологиня):
«Це вже другий візит до Полтави останнім часом. Під час першого там проходили курси з механічної тромбектомії. Цього разу курси були присвячені як ургентному, так і плановому стентуванню екстра та інтракраніальних судин головного мозку. Наразі цей метод є достатньо «молодим», він ще активно досліджується у всьому світі, але тенденція йде до того, що за подібними малоінвазивними втручаннями – майбутнє медицини. Ці методи вже доводять свою ефективність в якості профілактики інсультів. Тому тема дуже актуальна, особливо враховуючи стрімкий розвиток інсультної допомоги. Саме стажування було дуже цікавим – починали кожен день з лекцій, щодня ходили до операційної, розбирали та дивилися цікаві кейси. З нами ділилися досвідом як успішних операцій, так і їх ускладнень та як цього можна запобігти, що завжди є дуже важливим.»

За словами Єлєни Кралічек, в останній день навчання у Полтаві курсантами були відпрацюванні практичні навички.

«Першим етапом було виконання стентування на флоу-моделі артерій людини під рентген-контролем на ангіографі в операційній. Потім проходили різні клінічні кейси на віртуальному пацієнті у програмі, котра має назву “Mentis”. Ця програма повністю імітує виконання різних маніпуляцій в операційній. Зокрема, відпрацьовували різні тактики й техніки виконання. Отже, курси були дуже насиченими та цікавими! Наразі хочеться застосовувати все нове на практиці, аби люди мали можливість отримувати максимально повну та якісну медичну допомогу за міжнародними стандартами», – розповіла лікарка-неврологиня.