Ви зараз переглядаєте Камені бувають не тільки у нирках: безоар – що це?

Камені бувають не тільки у нирках: безоар – що це?

  • Категорія запису:Новини

Жінка 52 років, була доставлена до приймального відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР зі скаргами на затримку стулу та газів, болі у животі, часте блювання, відчуття важкості у шлунку, загальну слабкість. Була оглянута черговим хірургом. Наступним кроком стала госпіталізована до хірургічного відділення із попереднім діагнозом: гостра кишкова непрохідність.

Пацієнтці було проведено ряд діагностичних досліджень за підсумками котрих було виявлено наявність у лівій половині живота утворення підвищеної щільності розмірами 6×5 см.

Серед лабораторних методів обстеження було проведено біохімічний та розгорнутий аналіз крові, загальний аналіз сечі – коагулограма та електроліти були в межах вікової норми.

Рентгенографія органів черевної порожнини: заключення тонко кишкова непрохідність.
Надалі жінці була проведена консервативна терапія у повному обсязі. Дача BaSO4 з подальшим контролем пасажу барія (рентгенографія ОЧП в динаміці). Без позитивної динаміки. Через шість годин, через відсутність позитивної динаміки та збереження вищевказаних скарг та симптомів, прийнято рішення про проведення оперативного втручання за життєвими показниками.

Інтраопераційна знахідка: безоар тонкого кишківника, ускладнене гострою механічною тонкокишковою непрохідністю у стадії субкомпенсації. Виконано: ревізію черевної порожнини, дефрагментацію сторонніх тіл тонкого кишківника з їх механічною транслокацією у висхідний відділ товстого кишківника.

Безоарами називаються чужорідні тіла, що утворюються у шлунку внаслідок попадання у нього, перш за все з їжею, таких її компонентів, які не перетравлюються, а накопичуються і формують його.

Безоар може тривалий час знаходитися в шлунку, не викликаючи особливих порушень, супроводжуючись лише зниженням ваги тіла. Специфічних клінічних ознак немає! Зазвичай спочатку симптомів не визначається.

Дмитро Гапоненко (лікар-хірург відділення загальної хірургії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР):
«Наразі пацієнтка виписана додому з одужанням. Щодо подібних клінічних випадків, то вони насправді є специфічними і трапляються в ургентному порядку на рік 10-15 разів, не більше. При цьому, хочу наголосити, у будь-якому випадку погіршення самопочуття, радимо не зволікати й відразу звертатись по медичну допомогу до фахівців! Процес лікування може набагато простішим, коли людина не гаяла часу, а відразу потрапила до лікарів окремого профілю!»

Контакти відділення загальної хірургії:
(061) 224-37-13 (ординаторська)
+38 (098) 733-03-03 (запис на консультацію)
+38 (097) 228-55-36 (завідувач відділення)
(перевірте чи підписані на наші сторінки в Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)

#безоар #загальнахірургія #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #відділеннязагальноїхірургії #медициназапоріжжя