Ви зараз переглядаєте Клінічний випадок лікування аневризм судин головного мозку

Клінічний випадок лікування аневризм судин головного мозку

  • Категорія запису:Новини

Аневризми судин головного мозку – основна причина субарахноїдального крововиливу. Розрив аневризми погрожує життю людини. За статистикою, якщо аневризма не «вимкнена» з кровообігу хірургічно, то ризик летального виходу у перші тижні після крововиливу становить до 25 відсотків, а протягом першого півріччя – до 60 %.

Аневризми бувають симптомні – ті, що проявили себе крововиливом, або в окремих випадках порушенням кровообігу за ішемічним типом, офтальмопарезом і т.д. та асимптомні. Однак асимптомна аневризма також є небезпечним утворенням й може проявити себе у будь який час. Наразі для оклюзії аневризм в усьому світі частіше використовують ендоваскулярний метод, котрий дозволяє «вимкнути» аневризму з кровообігу через прокол в руці або нозі. Також використовують мікрохірургічне кліпування аневризм (відкритий метод).

Жителька Запоріжжя Інна звернулась до фахівців КНП «Міська лікарня №9» ЗМР після лікування спонтанного субарахноїдального крововиливу в одній з лікарень Запорізької області. За результатами проведеного обстеження – інвазійної церебральної дигітальної ангіографії (золотий стандарт обстеження хворих з підозрою на церебральну аневризму) було виявлено джерело кровотечі – мішковидну аневризму середньої мозкової артерії.

«Джерело» було успішно «вимкнено» з кровообігу за допомогою відокремлюваних мікроспіралей. Але тоді ж була виявлена ще одна аневризма, котра була асимптомною, однак враховуючи особливості анатомії та періодичне підвищення артеріального тиску, аневризма мала підвищений ризик розриву.

Під час нинішньої госпіталізації до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР пацієнтці було проведене ще одне оперативне втручання спрямоване на виключення ризику розриву аневризми – ендоваскулярна емболізація аневризми внутрішньої сонної артерії зі стент-підтримкою. Хірургічне втручання відбулось за планом та пацієнтка готується до виписки.

Інна (пацієнтка): «Щиро вдячна нейрохірургам КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Олексію Полковникову та Ніні Ізбицькій за якісне лікування. Навіть важко собі уявити, що могло статися аби не вони! Зараз почуваю себе дуже добре та раджу всім, хто зіткнувся із проблемами зі здоров’ям як у мене, неодмінно звернути увагу на команду професіоналів 9-ї міської лікарні!»
Отже, якщо у вас або ваших близьких:
– раптово з’явився інтенсивний головний біль
– втрата свідомості з наступним головним болем
– раптово виник офтальмопарез (опущення верхнього повіка та порушення рухів очного яблука)
– на обстеженні (МРТ або КТ) виявлено підозру на наявність аневризми судин головного мозку
– у минулому було перенесено субарахноїдальний крововилив

Терміново зверніться за спеціалізованою допомогою!

У КНП “Міська лікарня №9” ЗМР функціонує інсультний центр на базі якого виконуються всі види ендоваскулярних втручань при судинній патології головного мозку. Також завдяки наявності у клініці сучасних методів нейровізуалізації, а також команди висококласних фахівців неврологів, нейрохірургів, радіологів й анестезіологів, допомога надається на сучасному рівні та згідно зі стандартами лікування.

За довідками звертайтесь за телефоном:
+38 (066) 289-00-14

На фото: лікарка-нейрохірург Ніна Ізбицька разом із вдячною пацієнткою

#нейрохірургіязапоріжжя
#медициназапоріжжя
#9міськалікарня
#аневризма