Дощова погода, нестача вітамінів, зміни атмосферного тиску та загострення хронічних захворювань – це закономірні явища початку весни. Ослаблений після зими імунітет не в змозі впоратися з вірусами, які активізуються у цю пору року. Як наслідок, люди частіше хворіють та втрачають опорні сили організму, спрямовані на придушення рецидивів хронічних хвороб.
«Стрибки та підвищення артеріального тиску – це закономірна реакція організму людини, яка страждає від гіпертонічної хвороби (артеріальна гіпертензія), на мінливу погоду навесні. Головний біль (частіше в ділянці потилиці), запаморочення, нудота, блювота, озноб, підвищена слабкість та сонливість – ознаки цієї патології», – каже в.о. завідувачки терапевтичним відділенням №2 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Наргіза Ейнулівна Кохтаєва.
Артеріа́льна гіперте́нзія (АГ) — хронічне захворювання, під час якого головною діагностичною ознакою є стійке підвищення гідравлічного тиску в артеріальних судинах великого кола кровообігу. Задавнений термін, що означає підвищення понад норму кров’яного тиску в судинному руслі — гіпертоні́я. З 1990-х років у медичній практиці замість цієї назви використовувується термін артеріальна гіпертензія.
Для попередження загострень гіпертонічної хвороби потрібно дотримуватись правил профілактики:
– регулярна фізична активність: наприклад, 30 хв помірних динамічних вправ 5-7 днів на тиждень;
– правильне харчування. Рекомендовано обмеження солі <5 мг/добу. Збільшити в раціоні споживання овочів, свіжих фруктів, риби, горіхів, ненасичених жирних кислот; низьке споживання червоного м’яса, вживання знежирених молочних продуктів;
– відмова від паління. Ця шкідлива звичка є основним фактором ризику серцево-судинних захворювань та раку;
– обмежити споживання алкоголю;
– контролювати масу тіла, щоб уникнути ожиріння ( ІМТ>30 кг/м^2 або окружність талії >102 см у чоловіків та > 88 см у жінок), орієнтуючись на здорові значення ІМТ ( 20-25 кг/м^2) та окружність талії (<94 см у чоловіків та < 80 см у жінок).
Аби правильно підбрати медикаментозне лікування підвищеного тиску – необхідно відвідати сімейного лікаря. Він проведе огляд та назначить немедикаментозні рекомендації та медикаментозне лікування. Також обов’язковою умовою покращення самопочуття є регулярне спостереження сімейним лікарем та контроль артеріального тиску. Лікар підбере ефективну, безпечну та добре переносиму антигіпертинзивну терапію.
«Також слід зазначити, що усіх пацієнтів, які мають гіпертонічну хворобу, просимо бувати на прийомі у сімейного лікаря для виписки препаратів за програмою «Доступні ліки»», – радить лікапка-кардіологиня вищої категорії Наргіза Кохтаєва.
👉 підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео