Ви зараз переглядаєте Літня пневмонія: що потрібно знати?

Літня пневмонія: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Літня пневмонія – досить розповсюджене захворювання, аніж, так званий, «зимовий вид». Окрім інфекцій, причинами її виникнення є кондиціонери, холодна вода, або вживання морозива. При цьому виді захворювання зазвичай спостерігається біль у грудній клітці, оскільки уражена і задіяна плевра, тому наявні болі під час дихання.

Щодо симптоматики захворювання, то виділяють наступні прояви «літньої» пневмонії, розповідає лікарка-пульманологиня терапевтичного відділення №2 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Катерина Мельник.

– у хворого з’являється кашель. При вірусних інфекціях він буде сухим. У разі бактеріальної пневмонії спостерігається виділення великої кількості мокроти
– наявність підвищеної температури (37,5 або більше)
– задишка (!). Сталі показники сатурації мають бути вище 95, якщо показник 92 – є потреба у госпіталізації пацієнта

«Наприклад, якщо людина підіймається сходами хоча б на третій поверх та починає «задихатися» – мершій до пульмонологів! Також обов’язково слід звертати увагу на появу загальної слабкості організму та безпричинної пітливості вночі. Це може бути додатковими ознаками захворювання на пневмонію», – пояснює Катерина Мельник.

Найпоширеніша причина літніх пневмоній – надмірна робота кондиціонерів!

«Запалення легень виникає через різкий перепад температури. Це відбувається коли ми заходимо зі «спеки» у холодне приміщення. Що відбувається? Звужуються судини, піт швидко охолоджується, людиною втрачається тепло, разом із цим знижується імунітет й активізуються бактерії, які провокують розвиток хвороб. До речі, у цей момент людина не відчуває, що швидко охолоджується. Слід зазначити, що через спеку також знижуються захисні сили і організм стає вразливим перед інфекціями та вірусами», – каже пульмонологиня із десятирічним досвідом роботи.

Зверніть увагу! Перепад температур між вулицею і приміщенням не повинен перевищувати 10 градусів, у крайньому разі – 15 градусів. Загальну температуру у приміщенні влітку не слід знижувати позначки у 20 градусів. Під час роботи кондиціонера треба плавно змінювати температурний режим. Також не варто стояти або сидіти у зоні прямого потоку холодного повітря.

Отже, є прояви вищезазначених симптомів – негайно звертайтесь на консультацію/обстеження до лікарів-пульмонологів КНП «Міська лікарня №9» ЗМР!

Контакти терапевтичного відділення №2:
+38(061) 283-30-32 (пост медичної сестри)
+38(061) 224-37-23 (завідувачка відділенням/ординаторська)

Слідкуйте за власним здоров’ям та самопочуттям!

(перевірте чи підписані на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)