Ви зараз переглядаєте Міжнародний день боротьби з гепатитом В

Міжнародний день боротьби з гепатитом В

  • Категорія запису:Новини

19 травня – Міжнародний день боротьби з гепатитами, оголошений Міжнародним  Альянсом з боротьби з гепатитами (World Hepatitis Alliance). Міжнародна акція покликана підвищити обізнаність світової спільноти про проблему розповсюдження вірусних гепатитів.

Інформативна статистична довідка:

  • Вірусний гепатит уражає 400 мільйонів в усьому світі;
  • За оцінками, 95% людей, які страждають гепатитом, не знають про свою проблему;
  • Більше 90% людей з гепатитом С можуть бути повністю вилікувані від вірусу протягом 3 – 6 місяців;
  • Належне лікування гепатиту В і С може запобігти розвитку основних загрозливих для життя ускладнень.

Вважається, що в Україні неоголошена епідемія гепатиту. Середній багаторічний показник захворюваності на гепатит В, згідно з матеріалами офіційної реєстрації випадків захворювання МОЗ України, становить 48,8 на 100 тисяч населення, а на гепатит С -114 на 100 тисяч.

Існує 8 типів вірусів гепатиту. Симптоматичні прояви при гепатиті залежать від типу вірусу. Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції, джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. Гепатити В і С передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та їх компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення.

Які методи профілактики гепатиту?

  • Для профілактики вірусних гепатитів А і В проводять вакцинацію. Щеплення проти гепатиту В роблять дітям у перший день після народження, у 2-й та 6-й місяці. Дорослим теж рекомендовано вакцинуватися. Що ж до щеплення проти гепатиту А, то його слід робити двічі.
  • Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів перекип′ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники і вживати якісні продукти харчування.
  • Переривання шляху передачі вірусу В і С забезпечують наступні санітарно-гігієнічні заходи: в побуті необхідно використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги, косметологічних процедур у салонах необхідно звертати увагу на наявність стерильних одноразових виробів медичного призначення, стерильного інструментарію, дезінфікуючих засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у персоналу.

Пам′ятайте, захворювання легше попередити, ніж лікувати його наслідки. Тому для збереження свого здоров′я слід дотримуватися елементарних правил гігієни та проводити своєчасну вакцинацію, яка є надійним засобом захисту від вірусних гепатитів.