Ви зараз переглядаєте Міжнародний день боротьби з ожирінням

Міжнародний день боротьби з ожирінням

  • Категорія запису:Новини

Цей день – чудова нагода нагадати всім про необхідність підвищення обізнаності, заохочення пропаганди та обміну досвідом з питань здорового харчування, для сприяння та підтримки практичних рішень, які допомагають людям у досягненні та підтримці здорової ваги.

         Ожиріння визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я новою неінфекційною епідемією нашого часу, що становить серйозну загрозу здоров’ю людей, яка зменшує тривалість життя: в середньому на 3-5 років при невеликому надлишку ваги і до 15 років при вираженому ожирінні. Фактично, у двох випадках із трьох смерть людини настає від захворювання, пов’язаного з порушенням жирового обміну та ожирінням.

         Ожиріння негативно впливає на всі органи і системи нашого організму, і в першу чергу на серцево-судинну систему. Нерідко маса надлишкової жирової тканини в 2-3 рази і більше перевищує масу всіх внутрішніх органів, саме внаслідок цього виникає кисневе голодування всіх органів, а наше серце намагається компенсувати цей негативний фактор, тому розвивається серцева недостатність та міокардіодистрофії, порушення серцевого ритму, які виявляються

практично у кожного огрядного пацієнта і багато з яких є небезпечними для життя.

        Навіть незначне зниження маси тіла на 5-10% призводить: до зниження загальної смертності на 20%, зниження ризику розвитку цукрового діабету на 50%, зниження летальності від ішемічної хвороби серця на 9%, зниження симптомів стенокардії на 91%, збільшення переносимості фізичного навантаження на 33%!

         Посилення негативних тенденцій щодо ожиріння можна зупинити. Заходи, визнані найбільш ефективними у світовій практиці боротьби з ожирінням:

• Повсюдне використання здорового харчування.

• Зниження частки рафінованих продуктів та фастфуду в раціоні.

• Підвищення обізнаності дорослих та дітей про здорове харчування та ризики ожиріння.

• Заохочення щоденної фізичної активності (не менше 30 хвилин на день).         

      Ми можемо зробити внесок у боротьбу зі світовим ожирінням, внісши у свій спосіб життя невеликі здорові зміни.

Для того щоб оцінити ступінь надлишкової маси тіла, можна використовувати індекс маси тіла (ІМТ), який визначається за такою формулою:

ІМТ = вага (кг): зростання (м)2.

Якщо ІМТ дорівнює:

18,5 – 24,9 – це нормальна маса тіла,

25,0 – 29,9 – надлишкова маса тіла,

30,0 – 34,9 – ожиріння 1 ступеня,

35,0 – 39,9 – ожиріння 2 ступеня,

понад 40,0 – ожиріння 3 ступеня.

Наприклад, вага 90 кг, зріст 175 см;

ІМТ = 90: 1,752 = 30,0.

В цьому випадку є ожиріння  І  ступеню.

         При утворенні надлишкової маси тіла необхідно вчасно вживати заходів щодо її нормалізації. Для цього потрібно знизити калорійність їжі за рахунок вуглеводів та почасти жирів, при цьому важливо збільшити рухову активність. А ще бажання самих людей змінити свої звички та спосіб життя.

Слідкуйте за своєю вагою, бережіть себе та будьте здорові!