Ви зараз переглядаєте Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

  • Категорія запису:Новини

Здоров’я жінки – здоров’я майбутнього покоління!

        Здоров’я жінок і матерів і дітей є об’єктивним показником рівня здоров’я населення та важливим індикатором соціальних та економічних проблем. Тому питання збереження здоров’я нації впродовж багатьох років не втрачає своєї актуальності. На сьогодні в Україні, коли спостерігається від’ємний приріст населення, це проблема постає ще більш гостро.

        Протягом останніх років лікарі все більше акцентують увагу на тому, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Особливого значення набувають профілактичні огляди у медичних закладах, які варто проходити хоча б один раз на рік.

        Проходити профілактичні огляди нас заставляє життя, оскільки дуже важливим є виявлення захворювання на ранніх стадіях. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим швидше його можна буде подолати, уникнути ускладнення і незворотних процесів, які можуть призвести до інвалідності або смерті.

        Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Щороку в Україні фіксують 130 тисяч нових онкологічних хворих.  Статистика онкозахворювань збільшується, також зростає відсоток запущених випадків. Основна причина у несвоєчасному зверненні до лікарів і пізній діагностиці.   Тому в даний час питання про організацію і якісне проведення профілактичних оглядів жінок є одним з найбільш актуальних у роботі лікарів акушер-гінекологів і оглядових кабінетів поліклінік.

        Для ефективного проведення профоглядів жінок з метою ранньої діагностики раку шийки матки використовується цитологічний скринінг та кольпоскопічне дослідження. Велику роль у профілактиці раку шийки матки має значення своєчасна діагностика фонових (ендоцервіцит, ерозія) і передракових (дисплазія шийки матки) станів.

       Вірус папіломи людини є, на сьогоднішній день, найпоширенішим в світі, що вражає статеву систему. У цю групу входить близько 100 різновидів вірусів, 13 з яких можуть викликати серйозні захворювання, що призводять до летального результату.

        Вірус папіломи у жінок може бути виявлений вже після першого досвіду статевого життя, якщо партнер був його носієм. Заразитися можна через статевий контакт, а також побутовим шляхом, так як він може перебувати в слині. Більшість дорослого населення (близько 80%) є носієм інфекції. Чи не кожен інфікований може мати клінічні прояви, в більшості своїй вірус не означає свою присутність. У деяких випадках, коли уражаються шкірні покриви, на шкірі можна побачити папіломи, бородавки або загострені кондиломи. Останні, частіше вражають статеві органи і зону навколо них. Для їх видалення використовують різні методики, але залишати їх без уваги ніяк не можна!

        Вірус високого онкогенного ризику небезпечний розвитком у жінок раку шийки матки. Сьогодні, медицина вийшла на новий рівень – розроблена вакцина від цього захворювання. Робити щеплення рекомендується всіх дівчат від 9 років до 26 років і хлопчиків у віці від 9 років до 21 року. Вакцинація проводиться в три етапи.

        Діагностика цього захворювання може стати рішенням багатьох проблем жінок, які на перший погляд ніяк з нею не пов’язані. Наприклад, при безплідді, при порушенні менструального циклу, при мимовільних абортах і ін. Присутність на тілі кондилом, папілом і бородавок теж є приводом звернутися за напрямком до лікаря на аналізи!

         При профогляді гінеколог обов’язково також оглядає молочні залози з метою ранньої діагностики раку. Обов’язковим є мамографічний скринінг жінок після 40 років.

Дорогі жінки, якщо у вас виникають питання щодо Вашого здоров’я, з’являються скарги, навіть незначні – не легковажте зі своїм здоров’ям! Зверніться до лікарів – спеціалістів та пройдіть відповідне профілактичне обстеження. Жінки не втрачайте таку можливість, зберігайте своє здоров’я!

         Наше завдання полягає в тому, щоб все населення, і в першу чергу жінки, усвідомили роль проведення профілактичних оглядів і стали активними помічниками медичних працівників у виконанні їх обов’язків щодо збереження здоров’я жінок.