Ви зараз переглядаєте Міжнародний день літньої людини

Міжнародний день літньої людини

  • Категорія запису:Новини

Ми всі старіємо, але, тим не менш, старіння – процес індивідуальний, і кожен переживає його по-своєму. Деякі зберігають хорошу дієздатність дуже довго, деякі хворіють і потребують повсякденної допомоги.

          Як саме по собі старіння, так і можливі захворювання можуть викликати смуток і відчуття того, що можливість впливати на те, що відбувається вже не в ваших руках. Сумувати з приводу погіршення здоров’я цілком природно.

          Протягом життя у кожного з нас формуються різні енергетичні резерви і способи виживання. Сили нам можуть надавати, як улюблене заняття, так і спілкування з близькими людьми, здатність любити і бути коханим, спортивні заняття, релігія, позитивна життєва позиція і що – щось дуже особисте і важливе в житті. Старіюча людина часто переживає втрату близьких і інші важкі життєві ситуації, але вона також зазвичай знає, яким чином з труднощами і скорботою можна впоратися. Люди похилого віку мають таке, засноване на життєвому досвіді, розуміння, яке у молодих ще не розвинене.

          Дорослішаючи, людина може відкрити в собі нові можливості. Здебільшого, вважається мудрим зосередитися на хороших моментах, які приносять радість. Важливо продовжувати насолоджуватися життям і знайти ці джерела радості. Не менш важливо мати сміливість звертатися за допомогою з приводу своїх проблем і за підтримкою в повсякденному житті. Піклуватися про своє добре самопочуття, незалежно від віку.

         Люди похилого віку є посередниками між минулим, сьогоденням і майбутнім. Їх мудрість і досвід складають основу будь-якого суспільства.

         Ми повинні визнати, що завдяки підвищенню рівня освіти, збільшення тривалості життя і поліпшення медичного обслуговування населення, люди похилого віку сьогодні вносять неоціненний вклад у розвиток суспільства.

          До людей похилого віку потрібно ставитися не як до тягара, а як до неоціненного ресурсу. Ця проста істина знайшла своє відображення у фольклорі багатьох країн. Як свідчить одне старе прислів’я: “Стара скрипка не гірше нової грає”.

Бажаємо всім людям старшого покоління невичерпної енергії, віри, надії і добра! Будьте здорові і щасливі!