Ви зараз переглядаєте Міжнародний день осіб з  інвалідністю

Міжнародний день осіб з інвалідністю

  • Категорія запису:Новини

Щорічно, починаючи з 90-х років минулого століття, 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

    Мета свята – звернення уваги населення на проблеми осіб, які втратили працездатність, захист їх прав, свобод та гідності, можливість їхньої участі у громадському житті

       Інваліди — їх у світі близько одного мільярда людей — є однією з найуразливіших груп нашого суспільства.

Очікується, що це число зростатиме у зв’язку зі старінням населення та зростанням поширеності неінфекційних захворювань.

       Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.     Під час ВеликоїВітчизняної війни льотчики, які отримали каліцтва та стали інвалідами, продовжували боротися за Батьківщину. Історії відомі 3 таких людини із втратою зору, 1 – без руки, 6 – без ніг та 3 комісованих у результаті сильних каліцтв (нездатність до пересування – перебитий хребет).

        Залучення людей з обмеженими можливостями у життя суспільства є найважливішою умовою забезпечення прав людини, досягнення сталого розвитку, встановлення миру та безпеки. Це також є одним із головних завдань суспільства.

В Міжнародний день інвалідів ми разом з усією світовою спільнотою ще раз переосмислюємо все, що зроблено на підтримку людей з особливими потребами, і консолідуємо наші зусилля задля їх гармонійної інтеграції у сучасне суспільство.