Ви зараз переглядаєте Навчання – процес безперервний!

Навчання – процес безперервний!

  • Категорія запису:Новини

Профілактика інфекційних захворювань є однією з пріоритетних у практичному аспекті охорони здоров’я. Саме тому, одним із напрямів роботи відділу з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР є розробка та впровадження заходів щодо профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги (ІПНМД), зокрема, катетер-асоційованих інфекцій сечовивідних шляхів (КАІСВШ).

«Встановлено, що ризик виникнення інфекції на тл сечового катетера кожен день його подальшого використання зростає на 4–7,5 % та залежить від методу й тривалості катетеризації, якості догляду за катетером і сприйнятливості організму», – каже завідувачка відділу інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ірина Вікторівна Макарова.

Тому, згідно затвердженого графіка навчання, фахівцями відділу з інфекційного контролю було організовано та проведено заняття із медичним персоналом закладу на тему: «Постановка і догляд за сечовим катетером». Під час теоретичної частини медичні працівники повторили покази для проведення катетеризації, заходи щодо постановки та належного використання сечового катетера.

За словами Ірини Макарової, також відбулося відпрацювання практичних навичок (із використанням чоловічого та жіночого макетів для катетеризації), під час якого фахівцями оцінювалась правильність постановки катетера, догляд за ним, вибір виду обробки рук та медичних рукавичок.

За результатами заняття працівники отримали необхідні знання та навички, які надалі будуть використовуватись при роботі із пацієнтами у структурних підрозділах лікарні.