14 лютого – Міжнародний день поінформованості про вади серця.
До вад серця лікарі відносять групу аномалій будови органу вродженого та набутого характеру. Патологія поширюється на різні ділянки структури, відрізняється різноманіттям симптомів різного ступеня вираженості. Діагностується у пацієнтів будь-якого віку. Потребує постійного спостереження кардіохірургом та лікування. Без грамотної терапії призводить до тяжких ускладнень, смерті хворого.
«Аномалії будови міокарда формуються з різних причин, пов’язаних зі способом життя пацієнта, спадковими патологіями, іншими факторами. Встановити наявність у пацієнта вади серця можливо лише на підставі комплексного обстеження хворого із застосуванням сучасного високотехнологічного обладнання», – розповідає лікарка-кардіологиня терапевтичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Наргіза Кохтаєва.
Залежно від виду та стадії вади серця можуть підлягати динамічному спостереженню, вимагати симптоматичного медикаментозного лікування чи термінової оперативної корекції. Виникнувши одного разу, вони рано чи пізно призводять до тяжкої серцевої недостатності, тому пацієнти, які страждають на цю патологію, потребують спостереження у лікаря. Лікування, розпочате на ранній стадії розвитку патології, допомагає зберегти життя пацієнту!
За словами лікарки-кардіологині вищої категорії, до методів профілактики вроджених вад серця відносять комплексну перевірку стану здоров’я майбутніх батьків при плануванні вагітності, оцінку ризиків та при їх виявленні – вибір правильної подальшої тактики ведення пацієнта лікарем.
Важливо вчасно виявляти це захворювання. Адже у боротьбі з ним головний союзник – час. Діагностована на ранніх стадіях вада серця в більшості випадків виліковується повністю!
«Мінімізувати ризики виникнення набутих вад серця можливо за допомогою виключення шкідливих звичок, нормалізації маси тіла, раціонального харчування та ведення здорового способу життя. Ще одна рекомендація – регулярно контролювати артеріальний тиск, рівень глюкози та холестерину у крові», – додає Наргіза Кохтаєва.
Бережіть своє здоров’я, не нехтуйте профілактикою серцево-судинних захворювань!