Ви зараз переглядаєте Нейроортопедія шийного відділу хребта

Нейроортопедія шийного відділу хребта

  • Категорія запису:Новини

Жителька Запоріжжя Наталія Куценко, звернулась по допомогу до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР зі скаргами на болі, заніміння та обмеження обсягу рухів у руці. Жінка розповіла, що симптоматика зростала поступово, протягом декількох років. Лікувалась амбулаторно, проходила курси медикаментозної терапії, проте останнім часом поліпшення від терапії не зʼявлялось.

Згідно з результатами МРТ у пацієнтки виявлено дві грижі у шийному відділі хребта. Після проведення необхідного ряду обстежень її було прооперовано та виписано з лікарні без больового синдрому та заніміння. Обсяг рухів рукою також нормалізувався.

«Операції на шийному відділі хребта потребують додаткової обережності від нейрохірурга, адже вони ускладнюються наявністю життєво важливих органів та судин в операційному полі, таких як спинний мозок й судини, що кровопостачають весь головний мозок. В ході операції пацієнтці було видалено дві грижі міжхребцевих дисків, замість котрих встановлено два міжхребцевих імпланта та зафіксовано передньою системою фіксації – титановою пластиною, для забезпечення стабільності в цьому сегменті», – каже лікар-нейрохірург Євген Дмитрович Локтенко (Євген Локтенко).

За словами лікаря-нейрохірурга травматолого-ортопедичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Євгена Локтенка, завдяки операційному мікроскопу у лікарні нейрохірурги можуть забезпечити мініінвазивну хірургію, котра мінімізує ризики травмування спинного мозку та загалом полегшує післяопераційне відновлення пацієнта. Вертикалізація пацієнта відбувається одразу після операції, а повернення до звичних фізичних навантажень через місяць. Через три місяці дозволяються навіть екстремальні навантаження, розповів Євген Локтенко.

Наталія Куценко (пацієнтка):
«Зараз почуваю себе дуже добре! Колектив відділення – просто чудовий. Підбадьорювали мене усіляко, навіть в операційній смішили (посміхається). Хочеться подякувати лікарям, медичним сестрам, всім співробітникам цього відділення за увагу та висококваліфіковане ставлення до пацієнта. Я сама 20 років працюю у медицині, тому знаю про що говорю!»