Ви зараз переглядаєте Нова методика лікування ускладнень панкреонекрозу

Нова методика лікування ускладнень панкреонекрозу

  • Категорія запису:Новини

Панкреонекроз – найчастіше і найгрізніше ускладнення гострого панкреатиту.

Панкреонекроз, як і раніше, супроводжується високою летальністю на тлі важкої клінічної картини. Залучення до патологічного процесу оточуючих залозу тканин і клітковини призводить до формування рідинних утворень – псевдокіст підшлункової залози.

«Донедавна основним методом лікування були відкрита хірургічна секвестректомія та дренування. Розвиток малоінвазивних технологій дозволив змінити стратегію хірургічного лікування псевдокіст підшлункової залози й отримати доступ до патологічної зони панкреонекрозу, використовуючи трансшлунковий шлях», – розповів завідувач відділенням ендоскопії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олександр Ігорович Маслов.

За словами лікаря-ендоскопіста вищої категорії, дана методика малоінвазивного лікування некрозу підшлункової залози значно зменшує кількість ускладнень й знижує смертність порівняно з процедурою відкритої хірургії.

Випадок з практики:
До спеціалістів ендоскопічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР звернувся пацієнт 45 років після перенесеного гострого панкреатиту, у якого при обстеженні було виявлено псевдокісту підшлункової залози великих розмірів (170х140 мм), що здавлювала навколишні органи та судини.

«Пацієнтові було запропоновано та успішно виконано ендоскопічне малоінвазивне лікування: ендоскопічна гастроцистостомія, при котрій формується канал, що поєднує порожнину кісти та шлунок із встановленням тимчасового стента. На тлі успішного дренування через 11 днів відмічалося зменшення розмірів кісти до 12х10 мм. Наразі стент видалено, а пацієнта виписано зі значним покращенням самопочуття», – повідомив Олександр Маслов.

Отримати консультацію та записатись на прийом до фахівців ендоскопічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР можна за телефонами:
+38 (061) 224-37-69 (відділення ендоскопії)
+ 38 (097) 949-75-95 (завідувач відділенням)