Ви зараз переглядаєте Нові методи лікування у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР

Нові методи лікування у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР

  • Категорія запису:Новини

Лікарі-хірурги Марк Артурович Погосян та Сергій Юрійович Медель пройшли триденний очно-практичний курс навчання з лапароскопічної герніології на базі «Центру хірургічних інновацій» у столичному Національному інституті хірургії та трансплантології їм. О.О.Шалімова.

Завдяки цьому курсу співробітники нашої лікарні отримали не лише теоретичні знання, а також дізнались практичні нюанси, «підводні камені» та лайфхаки лапароскопічних оперативних втручань при пахових та вентральних килах. Але, що найголовніше, самостійно та повноцінно відпрацювали всі етапи оперативних втручань в операційних на аналоговому біоматеріалі.

Основною ціллю навчання стало майбутнє впровадження у роботі сучасних лапароскопічних методик оперативних втручань – TAPP (при паховій килі), IPOM та IPOM+ (при вентральних килах).

«Лапароскопічна хірургія – це не майбутнє, а вже відпрацьований й сучасний метод ендоскопічної хірургії. Попри те, що разом із колегами нам доводиться ургентно виконувати лапароскопічно апендектомії, резекції жирових привісків з некрозом, холецистектомії, слід впроваджувати нові методики та розвивати лапароскопію у нашому медзакладі. Особисто для мене лапароскопічні втручання при килах – це новий крок у так зване «неоране поле», тим більш, що лапароскопічна герніологія у світі стрімко розвивається з року в рік. Пацієнти повинні розуміти, що будь-яке лапароскопічне оперативне втручання зменшує ризик ускладнень у післяопераційному періоді, має гарний косметичний ефект, сприяє швидкій активації, ранній виписці та має менший больовий синдром, порівняно з відкритими методами втручань», – каже лікар-хірург відділення «Загальної хірургії» КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Марк Погосян.

Пацієнтам також слід розуміти, що деякі лапароскопічні методики (TAPP як приклад) можуть бути виконані ургентно – при защемленій паховій килі, якщо людина вчасно звернулася до стаціонару та від моменту защемлення пройшло декілька (!) годин.

«Наше завдання розповідати пацієнтам про можливість провести TAPP та IPOM, оперувати їх даними методами та намагатися наблизитись статистично до провідних країн у лапароскопічній герніології» – додав Марк Погосян.

Підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео