Ви зараз переглядаєте Нові можливості лікування у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР

Нові можливості лікування у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР

  • Категорія запису:Uncategorized

61-річна жителька Запоріжжя була ушпиталена ургентно без свідомості. У приймальному відділенні відразу було проведено низку необхідних досліджень, а у відділенні інтенсивної терапії стан пацієнтки був стабілізований. Згодом проведена операція провідними лікарями-нейрохірургами нашого медзакладу. Сьогодні жінку виписали з лікарні з позитивною динамікою одужання.

«Пацієнтка потрапила до нас у тяжкому стані. Рівень свідомості був знижений до сопору, при цьому спостерігався лівосторонній геміпарез. Відразу при надходжені було проведено комп’ютерну томографію головного мозку з внутрішньовенним посиленням, під час котрого виявлена велика позамозкова пухлина крила основної кістки праворуч (тотальний варіант). Враховуючи гіперваскуляризацію пухлини, одразу була проведена інвазивна селективна церебральна ангіографія внутрішньої та зовнішньої сонних артерій з двох сторін», – розповідає лікар-нейрохірург травматолого-ортопедичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Євген Локтенко.
Для довідки:
Менінгіоми є найпоширенішими первинними внутрішньочерепними новоутвореннями, що становлять близько третини від всіх внутрішньочерепних пухлин. Їх частота зростає з віком, і вони більш ніж удвічі частіше зустрічаються у жінок. Ця статева різниця ще більш виражена при спінальних менінгіомах, які досить рідко зустрічаються у чоловіків. Менінгіоми найчастіше мають виражену судинну строму та їх видалення супроводжується рясною кровотечею, особливо у разі базально розташованих пухлин.

Враховуючи стан пацієнтки було ухвалено рішення про проведення двоетапного хірургічного лікування. Перший етап – ендоваскулярна деваскуляризація пухлини, другий етап – тотальна резекція останньої.

«Наявність у КНП “Міська лікарня №9” ЗМР сучасного ангіографічного комплексу, а також нейрохірургічної операційної, оснащеної відповідно до сучасних вимог (нейрохірургічний мікроскоп, моторна система, мікрохірургічний інструмент “Aesculap”, тощо) дозволяє виконувати нейрохірургічні операції при різних пухлинах центральної нервової системи, різних локалізацій. Включно з важкодоступними базальними пухлинами», – каже доцент кафедри ЗДМФУ, експерт з нейрохірургії ДОЗ ЗОДА Олексій Полковніков.
«Результатом лікування у пацієнтки практично повністю регресувала неврологічна симптоматика. У гарному настрої та з перспективами на повноцінне життя жінка вже виписана додому до рідних», – додав лікар-куратор пацієнтки Євген Локтенко.

Антоніна Борисівна (запоріжанка):
«Дуже вдячна за прискіпливу увагу до мене лікарів та усього медичного персоналу КНП «Міська лікарня №9» ЗМР. Навіть не уявляла, що так швидко можуть повернути мене до нормального самопочуття. Низький вам уклін, шановні лікарі та медсестри!»