Представники КНП «Міська лікарня №9» ЗМР поділились досвідом з сортування постраждалих при масовому випадку. Під час навчання й спеціального дебрифінгу були представлені такі «кейси» як – «сортувальні категорії», «комунікація» під час масового випадку, «маршрут» постраждалого залежно від сортувальної категорії, розподіл «ролей», підготовка персоналу, логістика на території медзакладу та багато іншого.
Олександр Вєдєнєєв (в.о. медичного директора КНП «Міська лікарня №9» ЗМР):
«По-перше, слід зауважити, що таке дебрифінг – це розбір випадку, що стався, його аналіз, відпрацювання методів для покращення роботи персоналу у можливих подібних ситуацій. Наша лікарня має, мабуть, найбільший досвід, коли доводилося надавати медичну допомогу при масовому випадку у Запоріжжі. Тому, для представників інших лікарень заняття на тему «Масовий випадок» було проведено з урахуванням медико-соціальних проблем. Ми показали колегам наш «план реагування», як це реалізовано у наших інфраструктурних реаліях, і як це можна оптимізувати на базі інших лікувальних закладів. На мій погляд, це була прогресивна та позитивна подія…
Також зазначу, що наша лікарня регулярно проводить навчання та має можливість дати інформаційно-методичний матеріал заснований на наказах МОЗ, рекомендаціях ВООЗ та особистому досвіді, котрим керуватимуться інші медичні заклади міста, що можуть зіткнутися із ситуаціями надання допомоги постраждалим при масовому випадку. Для нашого прифронтового міста проблема надання допомоги пацієнтам при массовому надходженні актуальна щодня».
Представила план реагування лікарні на масовий випадок – лікарка-анестезіолог Каріна Іванова. План доступний для ознайомлення іншим лікарням міста.
Власним досвідом роботи під час масового випадку надходження постраждалих із учасниками заходу поділились – лікарка з МНС ВЕНМД Анастасія Добрінова й лікар-анестезіолог ВАІТ Олександр Кісельов. Крім того, своє бачення організації роботи при масовому випадку представив лікар-анестезіолог бригади ЕМД Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ярослав Мудревський.
Олена Кузьменко (спікерка заходу, фельдшерка відділення екстреної допомоги КНП «Міська лікарня №9» ЗМР):
«На мій погляд, навчання, тренування із реальними сценаріями, «маршрутами» та «акторами», які будуть імітувати ситуації із масовими надходженнями, повинні відбуватись майже щомісяця. Навички швидко втрачаються, їх потрібно підтримувати на високому рівні, тому слід перш за все закарбувати собі у пам’яті один з тезисів нашого дебрифінгу – «Постійна готовність!», або більш мобілізуючий вислів – «Готуйся до найгіршого сценарію!». Це виклики часу, виклики нашої професії в умовах війни».