Ви зараз переглядаєте Олена Копіченко: «Наше завдання – максимально верифікувати попередній діагноз пацієнтові»

Олена Копіченко: «Наше завдання – максимально верифікувати попередній діагноз пацієнтові»

  • Категорія запису:Новини

У рентгенодіагностичному відділенні КНП «Міська лікарня №9» ЗМР за рік проводиться тисячі таких важливих методів дослідження як флюорографія, рентгеноскопія, рентгенографія та КТ-дослідження.

«Флюорографія (ФЛГ) є найпоширенішим діагностичним методом. ФЛГ органів грудної клітки, яка застосовується насамперед для скринінгу туберкульозу та злоякісних новоутворень легень. Наразі у нашій лікарні працює два стаціонарних цифрових флюорографів», – повідомила завідувачка рентгенодіагностичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олена Євгеніївна Копіченко.

У рентгенодіагностичному відділенні за 2023 рік було проведено усього – 27907 флюорограм. Серед них – діагностичних – 705, профілактичних – 30058, а також флюорографії у підлітків – 1933.

«Регулярне профілактичне проведення обстеження дозволяє виявити хвороби на ранній стадії та вчасно розпочати лікування, запобігти розвитку серйозних наслідків. Це і є основна причина, через яку лікарі рекомендують робити флюорографію не рідше, ніж раз на рік», – каже завідувачка відділення Олена Копіченко.

ФЛГ має певний вплив на організм через використання у цій методиці рентгенівських променів, але заведено вважати, що, мінімальний вплив від них незрівнянно малий, порівняно зі шкодою патології, котру вони дозволяють своєчасно виявити. Водночас у діагностиці захворювань сьогодні частіше звертаються до більш інформативного сучасного методу КТ досліджень – легень, котрий дозволяє отримати більш точний та повний результат.

Онкоскринінг – це дослідження організму за допомогою комп’ютерної томографії із застосуванням контрастної речовини. Цей метод дозволяє діагностувати новоутворення розміром від одного міліметру ще до появи симптомів захворювання, визначити місце розташування пухлини та її ступінь поширення на довколишні тканини.

Лікарі рекомендують проводити онкоскринінг людям похилого віку, пацієнтам, які вже мають новоутворення різного характеру або сімейний онкологічний анамнез тощо.

Отже, за рік що минає, у рентгенодіагностичному відділенні було проведено 12707 КТ досліджень, онкоскринінгів – 232.

«Рентгенодіагностичне відділення наразі обладнане сучасними цифровими апаратами, на яких працюють висококваліфіковані спеціалісти. Наприклад, цьогоріч у лікарні було встановлено сучасний томограф на 64-зрізи, також додалася нова рентгенодіагностична цифрова система IMAX 6000 на три робочих місця, а у 2024 році чекаємо появи нового апарату МРТ, завдяки котрому у наших лікарів покращаться можливості для надання медичної допомоги й діагностики. Напередодні нового року хочу побажати колегам лікарям-рентгенологам лише усього найкращого! Не збавляйте обертів та продовжуйте тримати якісну планку у нашій важливій й відповідальній роботі», – додала Олена Копіченко.

Контакти рентгенодіагностичного відділення:
+300612243728

На фото: Олена Копіченко разом із лікаркою-рентгенологинею Валерією Федотовою