Ви зараз переглядаєте Олена Федосєєва: «Осінь – період зростання захворюваності на ГРЗ»

Олена Федосєєва: «Осінь – період зростання захворюваності на ГРЗ»

  • Категорія запису:Новини

ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) – найбільш поширена інфекційна патологія дихальних шляхів у людей різного віку. ГРЗ відрізняються сезонним підвищенням переважно у весняно-осінній період, мають вірусно-бактеріальну природу. Характеризуються локальним ураженням верхніх дихальних шляхів різного ступеня вираженості. Можуть проявлятися у вигляді фарингіту, ларингіту, тонзиліту.

«Найчастіше причиною цих захворювань є віруси, лише у 15-30% хворих збудник має бактеріальне походження. Такий симптом, як біль у горлі, є майже самою поширеною скаргою у багатьох хворих, яка є найчастішою причиною звернення за допомогою до сімейного лікаря або отоларинголога», – розповідає лікарка-отоларингологиня КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олена Володимирівна Федосєєва.

Біль у горлі – найбільш поширена причина призначення антибіотиків, попри те, що переважна більшість ГРЗ має вірусну етіологію і не потребує антибактеріального лікування. Надмірне чи не цілеспрямоване призначення антибіотиків має дуже серйозні наслідки для здоров’я, включаючи небажані побічні прояви, сприяння резистентності до антибіотиків і значне збільшення вартості лікування.

«У більшості випадків захворювань на ГРЗ з проявами гострого фарингіту, гострого ларингіту, гострого тонзиліту може бути достатнім призначення місцевого лікування, спрямованого на зменшення вираженого болю та локального запально-набрякового стану слизової оболонки верхніх дихальних шляхів», – каже Олена Федосєєва.

Антибіотики доцільно призначати тільки при бактеріальній інфекції!

Характерними симптомами гострого фарингіту, гострого ларингіту при ГРЗ є:
– підвищення температури тіла до 38*С;
– почуття пирхоти у горлі;
– біль та дискомфорт при ковтанні;
– сухий кашель;
– охриплість голосу.

Основний метод обстеження хворих при діагностиці цих захворювань – це візуальний огляд: фарингоскопія, ларингоскопія, котрі проводить спеціаліст-отоларинголог. У деяких випадках виникає необхідність дообстеження у вигляді бактеріологічного дослідження для уточнення збудника.

При типовому перебігу захворювання лікування має місцевий характер:
– щадний режим;
– рясне тепле пиття;
– місцеві антисептики (у вигляді спреїв, льодяників);
– застосування протизапальних та жарознижувальних препаратів;
– обмеження дратівливих факторів – куріння, вживання алкоголю й гострої їжі.

За словами лікарки-отоларингологині із майже 30-річним досвідом роботи, аби якнайшвидше позбутися таких проявів ГРЗ, як гострий фарингіт, гострий ларингіт, гострий тонзиліт, необхідно звернутися за допомогою до отоларинголога, а не займатися самолікуванням і, тим більше не приймати антибактеріальні преп#медициназапоріжжя

Своєчасно звертайтесь по допомогу до вузьких спеціалістів! Бережіть здоров’я!