Ви зараз переглядаєте Парапроктит: що варто знати?

Парапроктит: що варто знати?

  • Категорія запису:Новини

Однією з найбільш поширених проблем з якими звертаються пацієнти до проктологічного відділення є парапроктит. У відділенні проктології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР щорічно оперується більш ніж 300 пацієнтів з цією патологією.
У нашому відділенні працють висококваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом роботи, яким під силу оперативні втручання будь–якої складності.

«Гострий парапроктит – гнійне запалення параректальної клітковини, обумовлене її інфікуванням з просвіту прямої кишки. Проникнення інфекції в параректальну клітковину відбувається через анальні залози (розташовані в глибоких анальних криптах), пошкоджену слизову оболонку, а також гематогенним або лімфогенним шляхом з сусідніх органів», – розповідає лікар проктологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Костянтин Володимирович Смирнов.

У виникненні парапроктиту важливу роль відіграє травматичне пошкодження слизової оболонки прямої кишки каловими масами, шматочками неперетравленої їжі (риб’ячі кістки, фруктові кісточки і т.п.). Парапроктит може виникнути при розпаді пухлин прямої кишки і ануса. Рідко парапроктит викликається специфічною інфекцією – туберкульоз, сифіліс, актиномікоз та ін.
Формування гнійника відбувається в строки від 2-х до 10-ти днів. При відсутності адекватного лікування спостерігається поширення запалення на сусідні клітинні простори.

Клінічна картина:
▪️ гострий початок
▪️ біль у прямій кишці
▪️ підвищення температури тіла
▪️ переважання симптомів інтоксикації (нудота, запаморочення, слабкість)
▪️ визначення різко болючого інфільтрату (утворення) в параректальній ділянці
▪️ болі підсилюються при спробі сісти
▪️ асиметрія сідниць

Лікування парапроктиту складається з наступних етапів:
1) ургентне хірургічне лікування після передопераційної підготовки
• паліативне хірургічне втручання – розтин гнійника без ліквідації внутрішнього отвору;
• радикальний розтин парапроктита з ліквідацією внутрішнього отвору ;
• широкі розрізи з видаленням всіх некротичних тканин, у межах здорових тканин (при анаеробному і гнильному парапроктиті)
• адекватне дренування ран у всіх випадках.
2) знеболююча, протизапальна та антипіретична терапія;
3) інфузійна терапія;
4) антибактеріальна терапія.

«Варто зазначити, що парапроктит дуже небезпечне захворювання та несвоєчасне звернення до профільних лікарів може привести до важких наслідків, у тому числі септичного стану. Не треба боятися звернутися до лікаря з будь-якими неприємними відчуттями в ділянці заднього проходу. Варто боятися ускладнень пов’язанних із зволіканням», – зазначає лікар-проктолог вищої категорії Костянтин Смирнов.
Отже, при виникненні скарг не зволікайте та звертайтесь за медичною допомогою до проктологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

Наша адреса:
Запоріжжя, вул. Щаслива, 1
5 поверх кардіологічного корпусу – відділення проктології
тел: +380679121278
(WhatsApp, Telegram, Viber)
e-mail – postolenko.mykola@gmail.com