Ви зараз переглядаєте Параректальна нориця: що потрібно знати?

Параректальна нориця: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Однією з найбільш поширених проблем з котрою звертаються пацієнти до проктологічного відділення є параректальна нориця. У відділенні проктології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР щорічно оперується понад 150 пацієнтів з цією патологією.

У нашому відділенні працюють висококваліфіковані лікарі з багаторічним досвідом роботи, які виконують оперативні втручання будь-якої складності.

Нориця прямої кишки – хронічне запалення в поглибленні слизової оболонки анального каналу (анальній крипті), в області між сфінктером, а також параректальної клітковині з утворенням норицевого шляху.

«95% випадків нориць прямої кишки є наслідком перенесеного парапроктиту – інфекції, що потрапила з просвіту прямої кишки в колопрямокишкову область», – каже лікар-проктолог вищої категорії Костянтин Володимирович Смирнов.

Проникаючи у тканини з усть анальних залоз, інфекція викликає крипто-гляндулярний абсцес, котрий має властивість розкриватися мимовільно у просвіт прямої кишки чи назовні.

За словами Костянтина Смирнова, захворювання може бути спровоковане зниженням імунітету, малорухливим способом життя, стресами, нераціональним харчуванням, хронічними чи гострими інфекціями. Якщо нориці вчасно не лікувати, вони можуть спровокувати зараження крові.

Причини анальних нориць:
– інфекційне запалення стінки прямої кишки (проктит);
– запалення навколишніх тканин (парапроктит). У навколишніх тканинах накопичується гній, розвивається параректальний абсцес, який, прориваючись назовні, утворює норицю;
– хвороба Крона. Поява нориці іноді є першим симптомом цього захворювання;
– запальні захворювання кишківника;
– інфекційні та венеричні захворювання (актиномікоз, хламідіоз, сифіліс, СНІД);
– травми або післяопераційні ускладнення;
– пологові травми, розриви пологових шляхів, затяжні пологи, ускладнені гінекологічні втручання.

Симптоми нориці прямої кишки:
– почервоніння шкіри та свербіння у задньому проході;
– виділення з прямої кишки з неприємним запахом;
– біль та дискомфорт в області прямої кишки;
– можливе незначне підвищення температури;
– загальна слабкість, втома.

«Варто зазначити, що параректальна нориця дуже небезпечне захворювання та несвоєчасне звернення може привести до важких наслідків у тому числі септичного стану, рубцювання стінки анального каналу, його деформації та розвитку недостатності анального сфінктера. Не треба боятися звернутися до лікаря з будь-якими неприємними відчуттями в ділянці заднього проходу. Варто боятися ускладнень пов’язаних зі зволіканням», – зазначає лікар-проктолог вищої категорії Костянтин Смирнов,

Отже, при виникненні вищезазначених скарг не зволікайте й звертайтесь за медичною допомогою до проктологічного відділення КПН «Міська лікарня№9» ЗМР.

Наша адреса:
Запоріжжя, вул. Щаслива, 1
5 поверх кардіологічного корпусу – відділення проктології
тел: +380679121278 (WhatsApp, Telegram, Viber)
е-mail: postolenko.mykola@gmail.com

(підпишіться на наші сторінки в Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації й відео)