Пенсіний фонд інформує до Всеукраїнського тижня права

  • Категорія запису:Новини

Реалізація і захист прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей,  внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції, з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України

 

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

          Пріоритетом для будь-якої держави має бути  дотримання прав і свобод людини. У 1991 році Україна, ставши незалежною державою, зробила перший крок на шляху до ствердження демократичності, верховенства права.

         Конституція України визначає основні положення для реалізації і захисту прав людини, які є першочерговими та незмінними.

          Статтею 46 Конституції України передбачено, що Україна як соціальна держава, зміст і спрямованість діяльності якої визначають права і свободи людини та їх гарантії, проголосила право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці, соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин та пенсійне забезпечення громадян.

          Задля реалізації права громадян на соціальний захист в Дніпровському відділі обслуговуванні громадян м. Запоріжжя (сервісному центрі) функціонують відділи з питань обслуговування та розгляду звернень громадян. Система «єдиного вікна», яка реалізована у цих відділах, дозволяє покращити прийом громадян та їх обслуговування, забезпечує спрощення процедур отримання послуг, підвищення якості та комфортності їх надання, забезпечує відкритість та зрозумілість дій при їх отриманні.

         В управлінні запроваджена система реєстрації на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, яка надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом!