Ви зараз переглядаєте Пілонідальна хвороба: що потрібно знати?

Пілонідальна хвороба: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Пілонідальна хвороба – вроджена аномалія шкіри та підшкірної жирової клітковини в крижово-куприковій ділянці. Являє собою кісту чи абсцес біля чи у міжсідничній щілині що часто містить шматочки волосся та шкіри. Неускладнений куприковий хід може тривалий час не турбувати пацієнта, але при травмі або інфікуванні виникає нагноєння (абсцес, флегмона), яке при неадекватному лікуванні переходить у хронічну форму – вторинну гнійну норицю.

«Однією із причин пілонідальної хвороби є вросле волосся. Вважається, що надмірне сидіння збільшує схильність людей до цього захворювання тому що збільшується тиск на район куприка. Травми скоріш за все не спричинюють пілонідальні кісти, хоча, такий випадок може стати результатом запалення існуючої кісти. Є випадки, коли це трапилось через кілька місяців після локального пошкодження цієї області. Сильне потовиділення також може зробити внесок у розвиток пілонідальної кісти. Волога може заповнити розтягнений волосяний фолікул, що допомагає створити середовище з низьким вмістом кисню, сприятливе для розмноження анаеробних бактерій, яких знаходять у пілонідальній кісті. Присутність бактерій та низькі рівні кисню утрудняють загоєння ран та загострюють формування пілонідальної нориці», – розповідає лікар-проктолог проктологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Дмитро Віталійович Хохотва.

Пілонідальні кісти часто дуже болючі, і, зазвичай, зв’являються у віці 15-29 років.

«Пацієнти загалом звертаються вже саме при нагноєнні кісти, що супроводжується болем, відчуттям розпирання, підвищенням температури. На базі проктологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР ви можете отримати найсучасніше лікування даної патології включаючи радіохвильове та лазерне видалення. Період госпіталізації займає 2-3 дні», – пояснює лікар-проктолог Дмитро Хохотва.
Отже, якщо відчуваєте, що є дискомфорт, біль, чи навіть припухлість в крижово-куприковій ділянці, терміново звертайтесь до проктолога!

Пам’ятайте: лікуватись НЕ соромно, соромно хворіти і НЕ лікуватись!

Наша адреса:
Запоріжжя, вул. Щаслива, 1
5 поверх кардіологічного корпусу – відділення проктології
тел: +380679121278
(WhatsApp, Telegram, Viber)
postolenko.mykola@gmail.com

#проктологія
#9міськалікарня
#медициназапоріжжя