Ви зараз переглядаєте Сезонні захворювання ЛОР-органів

Сезонні захворювання ЛОР-органів

  • Категорія запису:Новини

Похолодання, різка зміна атмосферного тиску, підвищення вологості, нестача сонячного світла, стрес та зниження імунітету в осінній період часто призводить до виникнення сезонних та загострення хронічних патологій.

Восени лікарі спостерігають сезонний спалах ЛОР-захворювань, таких як тонзиліти, гайморити, синусити, фронтити, отити, ангіна та інші.
«Найчастіше захворювання вуха, горла, носа пов’язані з інфекційними недугами, поширеними в осінньо-зимовий період. Основна їхня причина – віруси. В основному в наш організм вони потрапляють повітряно-краплинним шляхом. До таких інфекцій можна віднести віруси грипу А та В, віруси парагрипу, респіраторно-сентиційну інфекцію, мікоплазмові інфекції, адено-, корона-, рино-, реовіруси тощо», – розповідає завідувачка отоларингологічного відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олена Володимирівна Федосєєва.

У сучасному світі людина щодня зустрічається із сотнями людей, отже ймовірність проникнення інфекції в організм підвищується у рази. Шкідливі частинки, що містяться в атмосферному повітрі, осідають на поверхні слизової оболонки. ЛОР-органи стоять на шляху проникнення інфекції в організм, це свого роду «форпост» імунної системи.

Приводом для звернення до лікаря-отоларинголога має стати:
– нежить;
– втрата голосу;
– біль у горлі;
– закладеність вух;
– наліт на мигдаликах;
– кашель;
– хропіння;
– гнійні виділення з носа чи вух;
– кровотеча з носа дзвін у вухах;
– порушення слуху.

Потрібно дотримуватися простих правил, та перш за все не призначати собі непотрібних препаратів!
Важливий туалет носа: спочатку потрібно закапати судинозвужувальні краплі, а потім «промити» носові порожнини ізотонічним розчином морської води. Капати судинозвужувальні краплі можна 2-3 рази на день протягом 7 днів, більше не можна!

«Найефективнішою профілактикою захворювань ЛОР-органів можна назвати планову санацію хронічних вогнищ інфекції та відновлення носового дихання. Також допоможуть скоротити кількість простудних захворювань загартовування, правильне харчування, дотримання режиму дня, дотримання правил гігієни та сезонну вакцинацію інфекційних захворювань», – додає Олена Федосєєва.

Багато хто часто ігнорує симптоми захворювань ЛОР-органів і думає, що звертатися до фахівця для лікування не потрібно, все можна зробити самостійно. Насправді це велика помилка!

Своєчасне звернення пацієнтів до отоларинголога запобігає ризику розвитку ускладнень та хронізації запального процесу!