Жовчнокам’яна хвороба – захворювання, котре характеризується утворенням каміння (конкрементів) у жовчному міхурі й протоках. Основними причинами виникнення цієї хвороби є застій жовчі та підвищення концентрації солей у жовчі через порушеного обміну речовин.
Одним з ускладнень жовчнокам’яної хвороби є гострий калькульозний холецистит. Це запалення жовчного міхура, котре виникає внаслідок наявності каменів, що закупорюють жовчні протоки й перешкоджають відтоку жовчі.
«Ознаки гострого холециститу найчастіше з’являються після переїдання, вживання великої кількості алкоголю або жирної їжі. Найбільш частим симптомом захворювання є біль у верхній частині живота, що локалізується у правому підребер’ї. Біль може посилюватись при глибокому вдиху та іррадіювати (віддавати) у праву лопатку», – каже лікар-хірург гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Сергій Юрійович Медель.
Крім того, багато пацієнтів відчувають:
– гіркоту у роті;
– нудоту;
– блювоту;
– здуття живота;
– озноб;
– підвищення температури тіла.
«На жаль, у більшості випадків, люди у яких виявили камені у жовчному міхурі, до останнього відкладають візит до хірурга, сподіваючись розв’язати проблему за допомогою медикаментів і народних методів. І часто такі пацієнти потрапляють на операційний стіл вже у гострому й важкому стані. Зазначу, що каміння у жовчному міхурі – немов порохова бочка, котра у будь-яку хвилину може вибухнути», – розповів лікар-хірург.
За словами Сергія Меделя, оперативне втручання – єдиний ефективний та безпечний метод лікування жовчнокам’яної хвороби. Крім того, взагалі не існує такого препарату, котрий би розчинив камені у жовчному міхурі, тому «Золотим стандартом» у всьому світі є «лапароскопічна холецистектомія». До речі, на рік ми проводимо у відділенні понад 100 подібних втручань. Ця малоінвазивна операція дозволяє через кілька проколів у черевній порожнині видалити жовчний міхур. Більшість пацієнтів після неї повністю відновлюються протягом 3-4 днів та добре себе почувають.
«Тож, якщо Вам встановили діагноз: жовчнокам’яна хвороба, негайно звертайтесь до нас за допомогою. У «Міській лікарні №9» пропонуємо пацієнтам професійну медичну допомогу та підтримку на кожному етапі операції та післяопераційного періоду», – додав Сергій Медель.
Контакти гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38 (096) 151-17-41 (в.о. завідувача відділення)
(перевірте чи підписані на наші сторінки в Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)
#жовчнокамянахвороба #лапароскопічнахолецистектомія #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #гастрохірургічневідділення #медициназапоріжжя