Ви зараз переглядаєте Сечокам’яна хвороба: що потрібно знати?

Сечокам’яна хвороба: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Щороку у гастрохірургічному відділенні КНП «Міська лікарня №9» ЗМР проводять понад 250 операцій направлених на лікування захворювання сечовидільної системи. Про симптоми цієї патології та методи терапії – далі…

Сечокам’яна хвороба (уролітіаз) – це поліетіологічне захворювання, що пов’язане з порушенням обміну речовин і супроводжується утворенням каменів у сечових шляхах, яке найчастіше зустрічається в урологічній практиці.

«Основним та доволі частим симптомом сечокам’яної хвороби є ниркова колька, яка проявляється нападоподібним сильним болем в правій чи лівій поперековій ділянці, рідше з обох сторін, що в свою чергу супроводжується нудотою на висоті болю, блюванням, відчуттям підвищення артеріального тиску, частими позивами до сечовипускання, виділенням сечі з кров’ю, також ниркова колька може супроводжуватися втратою свідомості у людей з низьким порогом больової чутливості», – каже виконуючий обов’язки завідувача гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Сергій Петрович Столб’юк.

Факторами, що спричинюють утворення камінців можуть бути вроджені та набуті вади сечовидільної системи, порушення обмінних процесів в організмі людини, малорухливий спосіб життя, вживання малої кількості рідини, а також вживання неякісної рідини, газовані напої (солодкі та мінеральні води), часті запальні захворювання сечовидільної системи і, що не менш важливо – спадковість. Найбільш часто утворюються оксалатні, уратні, фосфатні, струвітові камені.

Діагностика захворювання:
– збір анамнезу
– об’єктивне обстеження
– лабораторне обстеження
– ультразвукове дослідження
– екскреторна урографія
– комп’ютерна томографія

«В умовах КНП «Міська лікарня № 9» ЗМР проводимо консервативне (медикаментозне лікування), але при відсутності самостійного відходження конкременту для активного видалення каменів застосовуємо ендоскопічні методи літотрипсії: черезшкірна нефролітотрипсія (ПНЛ), уретероскопія (УРС). За допомогою цих способів виконуємо контактну літотрипсію конкрементів будь-якої щільності та локалізації надсучасним лазерним літотриптором від німецької компанії «Dornier». Якщо ендоскопічні операції неможливі з технічних або медичних причин, виконуємо відкриті операції: пієлолітотомію, пієлонефролітотомію, анатрофічну нефролітотомію, уретеролітотомію, цистолітотомію, нефректомію (при гнійних ускладненнях СКХ: піонефрозі, абсцесі нирки, паранефриті і відсутності функції нирки). У післяопераційний період проводимо загальноприйняті заходи: інфузійну, антибактеріальну, симптоматичну терапію і (у деяких випадках) ранню метафілактичну терапію. Наступним етапом у лікуванні СКХ є метафілактика, або протирецидивне лікування», – додає Сергій Столб’юк.

Отже, якщо у вас або ваших близьких діагностовано дане захворювання чи раптом з’явились вищенаведені симптоми, терміново зверніться за допомогою до лікаря! Не відкладайте на потім, адже ця хвороба може мати ряд ускладнень, котрі можуть спричинити негативні наслідки.
У разі своєчасного надання пацієнтові необхідної допомоги – виписка з лікарні відбувається на третій-четвертий день із позитивною динамікою одужання.

Контакти гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38(096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38(096) 151-17-41 (в.о. завідуючого відділення)

(підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)