Ви зараз переглядаєте Сірчана пробка: що потрібно знати?

Сірчана пробка: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Вушна сірчана пробка – субстанція, що складається з вушної сірки та інших речовин, котрі виділяються сірчаними та сальними залозами зовнішнього вуха. Це одна з найбільш поширених патологій з якою стикаються пацієнти отоларингологічного відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, розповіла лікарка-отоларингологиня Олександра Юріївна Бойко.

До основних причин виникнення пробки у вусі належать такі фактори:
– генетична схильність
– вушна сірка підвищеної в’язкості
– підвищена секреція сальних залоз (у деяких випадках вона пов’язана з підвищенням рівня холестерину у крові)
– особливості гігієни вушних раковин – найбільш небезпечно застосування ватних паличок для чищення вух: за допомогою паличок, навіть забезпечених обмежувачем, вушна сірка проштовхується вглиб вуха, в результаті чого утворюється щільна пробка (подібний ефект викликає і часте пірнання, коли тиск води різко збільшується, утрамбовуючи сірку в щільні грудки)
– вузький та звивистий слуховий прохід, що утруднює природну евакуацію сірки
– використання слухових апаратів (тривале), а також навушників- «вкладишів», що викликає все той же трамбуючий «ефект ватних паличок»

Крім того, виникненню пробок у вухах сприяють запиленість та/або занадто сухе повітря у приміщеннях, а також різкі температурні перепади.

«В ідеалі, самостійним видаленням пробок краще не займатися, оскільки помилка в 1-2 міліметри може коштувати вам втрати слуху в результаті травми барабанної перетинки. Крім того, самолікування загрожує занесенням інфекції, що може привести до складного запалення», – каже лікарка-отоларингологиня із 10-річним досвідом роботи Олександра Бойко.
Фахівці відділення отоларингології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР видаляють з вух сірчані пробки та будь-які сторонні предмети професійно, швидко та безболісно, що особливо важливо при роботі з пацієнтами.

«Способи видалення сірчаних ущільнень в медичних установах залежать від консистенції ущільнень та інших факторів (запалення, перфорація барабанної перетинки та ін.), визначити які може тільки лікар-отоларинголог», – додає лікарка першої категорії Олександра Бойко.
Звертайтесь по допомогу до команди визнаних фахівців нашої клініки! 🫶

Контакти:
Отоларингологічне відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (061) 224-37-86 (кабінет завідувачки відділення)